середа, 31 жовтня 2018 р.

«Бібліотека - центр громади»


За круглим столом в КЗК «Широківська публічна бібліотека» працівники бібліотечних установ Широківської ОТГ обговорювали сьогодні перспективи розвитку «Бібліотеки як центру громади». Тема для обговорення вибрана не випадково, адже триває процес децентралізації влади, реформа місцевого самоврядування, яку відчули на собі й бібліотеки.
Розпочала засідання круглого столу директор публічної бібліотеки Лілія Бондарчук, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що бібліотеки в сучасних умовах – це комунікаційні майданчики, інформаційні центри громад, а не колишні книгозбірні. Важливим елементом функціонування новостворених громад є співпраця громади і влади. У ролі посередників між ними можуть і далі виступати бібліотеки.
Друга частина круглого столу пройшла у формі практичного заняття. Цікавим і корисним виявився досвід, яким поділилися фахівці широківської книгозбірні зі своїми колегами: як писати прес-анонси та прес-релізи, дописи в друковані видання, знімати відео сюжети.
День виявився дуже насиченим і багатим на спілкування.





пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

День домашніх тварин


25 жовтня до Благодатнівської сільської бібліотеки-філії завітали учні третього класу Благодатнівської школи разом з класним керівником Іриною Олексіївною Пузін на День домашніх тварин «Брати наші менші». Діти активно приймали участь в грі-подорожі у світ домашніх тварин «Гав і Мяу», вікторині «Я знаю», бліц-вікторині «Вірю-Не вірю», бесідах «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» та «Права тварин в кожен дім». Кожен учень підготував свою розповідь та малюнок на тему «Обличчям до тварин. Мій домашній улюбленець», якими доповнили чудову виставку «Брати наші менші».
Захід продовжився спілкуванням за чашкою запашного чаю. В дружній, теплій атмосфері діти сміялися, весело згадуючи витівки свої домашніх улюбленців.













середа, 24 жовтня 2018 р.

«В гостях у німецького письменника – казкаря»


До 95-річчя з дня народження Отфріда Пройслера та в рамках заходів щодо відзначення Року німецької мови в Україні юні користувачі Дачнівської сільської бібліотеки-філії побували «В гостях у німецького письменника –казкаря». Під час літературних знайомств завідувач книгозбірнею ознайомила дітлахів з творчістю автора. Його твори «Водяничок», «Маленька Баба-Яга», «Привиденя», «Крабат чи Легенди старого млина», де злі герої виступають у позитивних амплуа, припали до душі учасникам заходу. Із великим задоволенням малеча також взяла участь у інсценізації казки «Маленька Баба-Яга». Насамкінець заходу завідувач бібліотекою презентувала дітлахам тематичну полицю «Володар душ і володар слова», з якої книги одразу ж були розібрані по домівках, а Маленька Баба-Яга пригостила всіх цукерками.








«О музико! Чарівних звуків ти ріка безмежна…»


«Музика – це диво, радість, чудеса.
Музика – це сонце, зорі, небеса».
            Що таке музика? На це питання досить важко відповісти. Вона, починаючи з маминої колискової, супроводжує нас все життя. Музика допомагає пережити горе, зняти душевний стрес, вилікувати сердечні рани, і, як стверджують лікарі, допомагає при лікуванні деяких захворювань. Вона примушує нас радіти й сумувати, сміятися й плакати.
До Міжнародного дня музики бібліотекарі Широківської публічної бібліотеки для учнів філії МЦППВ підготували музичний вечір «О музико! Чарівних звуків ти ріка безмежна…». 
З давніх часів музика та пісня посідає важливе місце у житті людини. Зазнаючи змін з плином часу, твори музичного мистецтва не втратили свого значення. Під час заходу бібліотекарі знайомили учнів з історією музичного мистецтва, розповідали легенди про музику і музичні інстументи, розкривали деякі таємниці та цікаві властивості музики.
              Також учні переглянули відеокліпи улюблених виконавців сучасної пісні О.Рибака, А.Лорак, О.Винника, гурту «Скрябін», прослухали класичні твори Людвіга ван Бетховена, Вольфганга Амадея Моцарта, Петра Ілліча Чайковського, з головою поринули у чарівний «світ музики».    
Увазі присутніх було запропоновано також ознайомитися з деякими книгами із серії «100 великих», де зібрано матеріали про найвідоміших музикантів, композиторів, вокалістів та естрадних виконавців, серед яких є і багато українців.





«Встеляймо квітами дороги бійцям, що мир нам принесли»


           Друга світова війна… Багато подій і дат закарбувалися в її історії. Є трагічні, але є й радісні, такі, як 28 жовтня – день визволення України від нацистських загарбників. До 74-ї річниці визволення України в читальній залі Широківської публічної бібліотеки оформлено виставку-реквієм «Встеляймо квітами дороги бійцям, що мир нам принесли».
            Друга світова війна двічі прокотилася українськими землями. Скільки зруйнованих сіл та міст залишила вона? Скільки зламаних доль? 1226 днів і ночей Україна горіла в огні війни.  У цій війні загинув кожен п'ятий українець. Матеріали виставки саме й покликані ознайомити відвідувачів з перебігом найважливіших подій та битв Другої світової, зі спогадами ветеранів та дітей війни. Виставка також доповнена фотодокументами тих років, які найреальніше показують що довелося пережити українському народу в період окупації та воєнних дій.
            Щороку у жовтневі дні історична пам’ять повертає нас до героїчних, болючих та радісних днів визволення України. Тож, запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися з матеріалами виставки.



середа, 17 жовтня 2018 р.

«Осінь по гаю легенько ступає»


«Облітають квіти, обриває вітер
пелюстки печальні й розкида кругом»
          Коли густими туманами, полум’яною ковдрою листя та першими іскорками інею щедро встилає землю осінь, хочеться взяти в руки книгу улюбленого автора і поринути у цю урочисто-прекрасну атмосферу, яка панує навкруги. Матеріали виставки-настрою «Осінь по гаю легенько ступає», що її  підготували для своїх відвідувачів бібліотекарі Широківської публічної бібліотеки, допоможуть створити цей чудовий осінній настрій.
        Осінь… Вона робить дні коротшими, обличчя сумнішими. Але саме вона робить слова теплішими. То ж нехай чарівні творіння Н.Хаткіної, В.Лиса, В.Лермонтова, Л.Рубальської, М.Цветаєвої та інших поетів і письменників, як класиків, так і сучасників, нестримним осіннім вітром ввірвуться у Ваш дім і подарують листопад емоцій та незабутніх вражень.
      Завітайте до Широківської публічної бібліотеки та ознайомтесь з матеріалами цієї виставки. Гарантуємо, що похмурий осінній день відразу стане яскравішим.





вівторок, 16 жовтня 2018 р.

«Де козак, там і слава»


До Дня українського козацтва в Шестірнянській сільській бібліотеці-філії презентовано тематичну виставку «Де козак, там і слава». На виставці представлено легенди, міфи, історичні та біографічні нариси про козацьке минуле, славних гетьманів України.






«Ми українці – народ гостинний»


12 жовтня біля приміщення Запорізької сільської бібліотеки-філії члени клубу «Любава» закликали всіх бажаючих відвідати щедру та гостинну українську світлицю та поспілкуватися, взявши участь у народознавчому діалозі «Ми українці – народ гостинний». Під час заходу ведучі розповідали про звичаї та обряди,  народну символіку українців, про обереги рідного дому, ознайомили присутніх з речами декоративно-ужиткового мистецтва, що зібрані в краєзнавчому куточку бібліотеки та провели презентацію тематичної виставки «Творчість, що йде з душі». На виставці представлені роботи активних читачів бібліотеки, добрих друзів та партнерів.
По завершенню свята всіх бажаючих запросили на дегустацію українських національних страв.











пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

«Батьківщину-мати вмій ти захищати»


Напередодні світлого свята Покрови та Дня українського козацтва 11 жовтня  в затишному залі Новокурської сільської бібліотеки-філії для юних користувачів було проведено дитяче свято «Батьківщину-мати вмій ти захищати».
Ведучі заходу ознайомили присутніх з історією виникнення козацтва, цікавими фактами з життя козаків, розповіли про відомих володарів гетьманської булави. Читачі бібліотеки з задоволенням приймали участь у конкурсах. Було організовано дві команди: «Славні козаки», отаман – Петренко Владислав та «Хоробрі козачата», отаман – Гардаш Олександр.  У конкурсі  «Сильна рука»  силою мірялися  хлопці-отамани, не обійшов увагою  цей конкурс  і козачок, які теж з задоволенням брали в ньому участь. А ще нащадки славного козацького роду продовжували прислів’я у конкурсі «Молодий  козак» та виявляли свої кулінарні здібності у конкурсах «Як козаки кашу варили» та «Забава кашоварів». Дуже всім сподобався конкурс «Стрибання в мішках», який повторювався декілька разів. В ньому змогли взяти участь  не тільки учасники заходу, а й вболівальники.
Наостанок свята діти переглянули мультфільм «Як козаки куліш варили» та ознайомилися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Щоб козацька слава повік не пропала».











середа, 10 жовтня 2018 р.

«Мій рідний край, в тобі моя любов»


Там, де у степах живе неспокій,
Там, де вітровії б’ють в лице.
З назвою привільною – Широке –
Є село над сивим Інгульцем.
(О.Пільонов)
Є багато гарних міст, сіл і селищ на Дніпропетровщині, великих і малих, відомих як в Україні, так і за її межами. І все ж найрідніше для нас те, що розкинулося в широкій долині над тихим Інгульцем. До нього ми повертаємося з далеких мандрів зі щемом у серці. Його уквітчуємо барвінком та рутою, що ніжно стеляться в садочках біля білесеньких хатинок. Про нього співаємо веселі та сумні переспіви. Його, ось вже 231 рік, прославляємо в літописах, повістях, романах, есе, віршах та піснях.
Наше село, як і кожна людина, має свою біографію – славну вікову історію. Про це йшлося сьогодні під час краєзнавчої години «Мій рідний край, в тобі моя любов». На захід, приурочений 231-й річниці з дня заснування селища, завітали учні та викладачі філії МЦППВ. Бібліотекар по краєзнавству підготувала для молоді екскурс в історію рідного краю за відео роликом Студії «Візит» – «Широковщина – наш южный сосед». Доречним став і поетичний нон-стоп з віршів широківських митців пера: О.Пільонова, І.Гончаренко, М.Олексієнка, Л.Іванюшиної, В.Тараненка. В.Дякова та ін.
«Немає кращої землі, ніж та, де ти народився» – зробили висновок юнаки і дівчата по завершенню заходу. Саме під такою назвою було оформлено та наостанок презентовано тематичну виставку в читальній залі книгозбірні.
Скільки б ми не їздили по світу,
Все одно із дальніх із доріг
Ми любов свою, мов перші квіти,
Несемо на батьківський поріг.