вівторок, 28 лютого 2017 р.

"За покликом душі"

«Пройшла війна стежками долі» – саме під такою назвою у стінах Широківської районної бібліотеки відбувся вечір-зустріч з відомим місцевим журналістом, краєзнавцем Олександром Козленком. Проведений він був у рамках засідання краєзнавчого клубу «За покликом душі…» і приурочений 73-й річниці визволення Широківщини від нацистських окупантів.
На заході були присутні учні Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (філіалу в селищі Широке), а також усі ті, хто любить історію ріднокраю та цікавиться нею.
Завідувач краєзнавчим сектором представила присутнім запрошеного гостя та коротко ознайомила учасників заходу з його біографією та творчістю.
Сам же Олександр Миколайович більш детально зупинився на історії Широківського краю років Другої Світової війни, ознайомив присутніх із деякими цікавими і маловідомими історичними фактами стосовно визволення Широківщини від нацистських окупантів, розповів про деякі сторінки із життя тих людей, які кували перемогу на фронті і в тилу. Усі його розповіді не вигадані, а почерпнуті безпосередньо від свідків тих страшних і вікопомних подій. Майже усі ці спогади були надруковані у книзі «Гіркий полин війни», упорядкованій Олександром Козленком, і в його книзі «Окраса рідної землі». Чимало матеріалів на згадану тематику Олександр Миколайович публікував у різних друкованих періодичних виданнях, зокрема – на шпальтах газети «Вісник».
Також під час заходу було презентовано виставку книг та друкованих періодичних видань «Сколихнулась пам’ять тихою сльозою», яка і знайомила присутніх з творчістю автора.







«Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм»

24 лютого в Благодатнівській сільській бібліотеці проведено патріотичну годину до 85-річчя утворення Дніпропетровської області  «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм». До книгозбірні цього дня завітали учні Благодатнівської СЗШ, голова ради ветеранів Шишка С.Д., члени активу бібліотеки, працівники сільської ради, будинку культури та громада села.  З неприхованою гордістю учасники заходу обговорювали 85-річну історію нашого  краю, який має багате і славне минуле. Учні дев’ятого класу ознайомили присутніх з цікавими фактами за темою «Дніпропетровщина – перлина України», десятикласники повідали про «Чудеса Дніпропетровщини», одинадцятий клас підготував  для присутніх уявну «Мандрівку сьогоденням краю». Чудові вірші про рідну землю та наше село подарували учасникам заходу учні п’ятого класу та член активу бібліотеки Товстико Наталія Костянтинівна. А депутат сільської ради Власова Наталія Анатоліївна розповіла про соціально-економічний розвиток  сіл Благодатнівської сільської ради.

Голова ради ветеранів Шишка С.Д. в своєму виступі згадав ветеранів-односельців, які захищали наш край в роки Другої Світової війни та наголосив, що 26 лютого виповнюється 73-я річниця визволення села Благодатне  від нацистських окупантів.  З нагоди такої дати  учасники заходу поклали квіти біля пам’ятника загиблим воїнам та вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання.





«Любов Орлова: в житті та на екрані»

Є жінки, які зробили себе самі. Є дівчата, яких обласкала щедра фортуна. Є дами, за успіхом яких стоїть могутній покровитель. А є ті, кому життя дало максимум можливостей, кому вистачило сил і сміливості ці можливості використовувати, хто з вдячністю прийняв всі подарунки долі і віддав світу набагато більше. Такі жінки рідкісні і дорогоцінні, як ідеально круглі перлини, як бездоганно чисті діаманти.
Саме про таку жінку йшла мова під час першого – в новому 2017 році – засідання членів клубу «Берегиня», що діє при Широківській районній бібліотеці. Бібліотечний ілюзіон «Любов Орлова: в житті та на екрані» був приурочений 115-річчю від дня народження видатної радянської актриси Любов Петрівни Орлової.
Її вважали ідеальною. Для Григорія Александрова – головного режисера в сім'ї та кіно – вона була ідеальною актрисою. Друзі і рідні бачили ідеальну жінку. Для мільйонів глядачів вона залишалася ідеальної мрією. А от якою вона була насправді?

Цю ідеальну загадку змогли розкрити ведучі заходу, з розповіді яких «берегиньки» дізнавалися цікаві факти акторської діяльності Любов Орлової, відкривали для себе таємничий та неповторний світ радянського кінематографа. Із задоволенням та ностальгією переглянули присутні декілька відеоуривків з кінофільмів за участю видатної актриси. А за чашкою запашного чаю учасники засідання поринули в приємні спогади свого минулого.




понеділок, 27 лютого 2017 р.

Святкуємо Масляну!!!

Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. То чому б не відзначити кінець зими? Адже є чудова нагода – свято Масляної! Тому Широківська районна бібліотека активно долучилася до загальнорайонних святкувань, що проходили 24 лютого на площі біля приміщення районного будинку культури. Цього дня тут розгорнулося театралізоване дійство проводів зими, а господарі та господині презентували гостям і жителям селища свої кулінарні таланти та пригощали всіх охочих смачними млинцями й варениками.

понеділок, 20 лютого 2017 р.

Дніпропетровській області – 85

«Дніпропетровщина моя! Ти зірка величі країни!» – саме під такою назвою в Широківській районній бібліотеці була проведена краєзнавча панорама, приурочена 85-й річниці Дніпропетровської області. На заході були присутні учні Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (філіалу в селищі Широке), а також їхні педагоги.
Працівники районної книгозбірні – завідувач краєзнавчого сектору Світлана Курочка та бібліограф Володимир Книга – розповіли учасникам заходу історію Дніпропетровщини. Також ознайомили присутніх із найвагомішими досягненнями нашого регіону у індустріальній, сільськогосподарській, освітянській, культурній, духовній та інших сферах нашого ріднокраю.
Крім того учасники заходу переглянули цікаву і пізнавальну відеопрезентацію, в якій повномасштабно і багатогранно висвітлені найголовніші віхи історії та сьогодення Дніпропетровщини



понеділок, 13 лютого 2017 р.

«Афганістан… осколки пам’яті»

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вшановувати пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок України. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав бібліотекарі Широківської районної бібліотеки для першокурсників МЦППВ підготували пісенні віражі «Афганістан… осколки пам’яті».
Особливо болісною раною серед війн на території інших держав залишається війна в Афганістані.  Цій війні та життю афганців після війни в художній літературі відводиться особливе місце. А скільки пісень присвячено цій темі! Вони писалися і в 80-х роках двадцятого століття, коли йшла війна, і сьогодні – у двадцять першому столітті. На заході звучали пісні  «Афганистан… Красивый горный дивный край…», «Я ухожу, сказал мальчишка ей сквозь грусть…», «Чёрный тюльпан», «Кандагар», «Опять тревога», «Афганская статистика» та інші.     

Сумними і гіркими спогадами поселилася в пам’яті людей афганська війна. З документальними матеріалами і художньою літературою про війну в Афганістані та життя воїнів–афганців знайомили присутніх матеріали тематичної виставки «Афганістан: подвиг, біль, пам`ять», оглядом якої завершився захід.




пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

«Пройшла війна стежками долі»

Друга Світова війна торкнулася кожної української сім’ї. Вона в одну мить змінила життя мільйонів людей, перекреслила їх мрії, забрала юність, щасливе дитинство. Воювали всі – від малого до великого. На захист нашої країни піднявся весь народ, поруч з іншими воювали і наші односельці.
73 роки тому на Широківську землю прийшов мир. Від нацистських  загарбників  в лютому 1944 року звільнено в районі перше село – це Олександрівка. Вже 7-9 лютого жителі села відчули подих Перемоги.
З кожним роком все далі відходять в історію роки війни. Завдання Олександрівської сільської бібліотеки не дати забути підростаючому поколінню про ті історичні події, які багато в чому змінили не лише життя українського народу, але й розвиток нашої держави в цілому. Щорічно спільно з педагогами, учнями Олександрівської школи та громадою відзначаємо визволення села.
В цьому році до річниці з дня визволення Олександрівки від нацистських загарбників бібліотекою заплановано проведення циклу заходів під назвою «Пройшла війна стежками долі», в рамках якого 6 лютого відбулася презентація книжкової виставки «Одна на всіх Велика Перемога». На виставці, поруч з літературою воєнної тематики, розміщені також фотографії та документи з домашніх архівів наших ветеранів-земляків.
А 8 лютого для учасників клубу «Пошук», що вже тривалий час діє при книгозбірні, відбувся творчий конкурс «Пишаюся тобою, дідусю». Під час заходу згадали про земляків, які брали участь у цій страшній війні, говорили про роки окупації та період звільнення. Крім цього учасники клубу підготували цікаві розповіді про своїх предків. Кожний із них приніс історичний документ, фотографію із сімейного альбому, на основі яких, а також базуючись на розповідях  і переказах очевидців, і були побудовані виступи. Як добре, що пам'ять про своїх рідних та близьких зберігається в цих простих, але дорогих серцю фотознімках.
Все менше серед нас ветеранів і тих, хто пережив ту страшну війну. Ми кожного року з вдячністю згадуємо всіх, хто віддав життя заради нас. Хочеться зібрати всі квіти землі і покласти їх до ніг живих ветеранів, дякуючи за той подвиг, який дав надію на мирне життя.
Цікавою стала розповідь активного читача бібліотеки Вагнера Володимира про свого родича – ветерана війни Кухтина Дмитра Миколайовича, який був розвідником 195-ї Новомосковської Червонопрапорної стрілецької дивізії. Його спогади часто вертають у роки війни, він згадує про своїх ровесників – олександрівців, які полягли під час боїв за Кривий Ріг (тільки 11 хлопців з однієї вулиці поклали там свої голови). Тож, шановному Дмитру Миколайовичу від усіх присутніх побажали здоров’я та ще довгих років життя.
Також учасники заходу побували у краєзнавчому музеї, де є відділ бойової слави, створений за ініціативи місцевих жителів. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять земляків, що загинули під час Другої Світової війни і запалили свічку пам’яті.

Завершилася зустріч флешмобом «Голуб миру у наші оселі».  Юнаки та дівчата взялися за руки, утворивши живий ланцюжок, центром якого став виготовлений з паперу голуб. Нехай же білим голубом лине у вись глибока сердечна вдячність тим, хто своїм безсмертям подарував життя прийдешнім поколінням! Вічна пам'ять і безмежна вдячність нашим визволителям!






середа, 8 лютого 2017 р.

«Незбагненна сила кохання».

       Кохання… Таке чарівне і таке прекрасне. Воно наповнене запахом лілій, оспіване всіма поетами світу. Відомий письменник Оноре де Бальзак про кохання говорив так: «Кохання – єдина пристрасть, що не визнає ні минулого, ні майбутнього». До Дня Святого Валентина – дня всіх закоханих – в читальній залі Широківської районної бібліотеки оформлено виставку-інсталяцію «Незбагненна сила кохання».  
     Ви любите читати про кохання, про те як «попелюшка» стає королевою, про неймовірні пригоди закоханих в епоху рицарів чи в епоху Інтернету? Про кохання сказано і написано багато, то ж запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки і отримати насолоду від читання улюбленого роману про таке чарівне та загадкове почуття – кохання, яке надихає на героїчні подвиги, підштовхує людей до неймовірних вчинків, перетворює сіру буденність на свято.