середа, 27 квітня 2016 р.

"Зелений день в бібліотеці"

Мудрі люди кажуть: «У природи немає поганої погоди». А ми – бібліотекарі – говоримо: «А нам все одно!». І навіть якщо погода псується, настрій погіршується, а плани руйнуються, бібліотечні працівники Широківщини і тут знаходять шляхи виходу з ситуації, що склалася.
27 квітня в рамках заходів з підвищення професійної компетенції бібліотекарів району методико-бібліографічним відділом районної книгозбірні було проведено майстер-клас «Задоволені користувачі = успішна бібліотека: робота книгозбірні з екологічного краєзнавства», перлинкою якого мав стати еко-краєзнавчий десант «Перлина Широківщини – Кобильна балка». Та зважаючи на значне погіршення погодних умов, «Зелений день в бібліотеці» (під таким девізом проходив майстер-клас) відбувся саме в приміщенні Широківської районної книгозбірні. Разом з завідувачем краєзнавчим сектором Світланою Курочкою колеги здійснили заочний еко-краєзнавчий десант до Кобильної балки, ознайомилися з історією її виникнення та етапами формування, тваринним і рослинним світом. Захоплення у присутніх викликала фото-виставка «Кобильна балка: гордість і краса», на якій представлено фото неповторної краси нашої заповідної місцевості.

Бібліотечний еко-лекторій ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями щодо «Діяльності бібліотеки по формуванню екологічної культури місцевої громади».  А далі колеги спільно з завідувачем методико-бібліографічним відділом Тетяною Ільчишиною вирушили маршрутом екологічної прогулянки «Сім кроків позитиву», що була наповнена іграми, конкурсами, цікавими та повчальними завданнями, роботою в групах. Завершився майстер-клас відкритим мікрофоном «Побажання з еко-склянки» та жвавим обговоренням отриманої інформації.










вівторок, 26 квітня 2016 р.

«Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс»

Прийшла біда у місто на світанку,
Страшна, неждана, атомна біда.
Вона горіла, нищила, вбивала,
Радіаційний пил кидала, де могла.
З бідою впорались, пожежу загасили
Герої мужні, дяка вам.
За те, що ви життя не пожаліли,
За вашу працю ми вклоняємося вам.

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Тридцять років пройшло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І тридцять років тому цвітом скорботи і суму зацвіли чорнобильські сади.
Для України, для всіх, хто побічно причетний до трагедії Чорнобиля і її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. І ще довго ця страшна подія буде в пам’яті нашій і наших нащадків, а цей день об’єднуватиме всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
26 квітня до Широківської районної бібліотеки на вечір-реквієм «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс» були запрошені наші односельці – ліквідатори аварії на ЧАЕС. На заході були присутні перший заступник голови Широківської РДА Ірина Положешна, голова Широківської районної ради Олександр Кокул, голова Широківської селищної ради Ігор Сагура, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Широківської РДА Любов Лисогор, начальник Управління праці та соціального захисту населення Тетяна Журавська, сімейний лікар Тетяна Дубина. Щирі слова вдячності та побажання здоров’я, міцності духу, добробуту, оптимізму і впевненості звучали сьогодні на адресу гостей. Представники соціальних служб району розповіли присутнім про соціальні норми та гарантії захисту даної категорії населення, відповідали на численні їх питання. До заходу долучилася також психолог районного Відділу освіти Тетяна Пшенична, провівши з присутніми міні-тренінг під девізом «Дорогу осилит идущий». А приємні емоції та гарний настрій цього дня присутнім дарували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури.  












понеділок, 25 квітня 2016 р.

"Територія закону"

25 квітня працівниками Широківської районної бібліотеки спільно з партнерами – Кримінальною виконавчою інспекцією, Службою у справах дітей та Відділом культури, туризму, національностей і релігій – для молоді селища проведено круглий стіл «Територія закону». Лейтмотивом заходу стало визначення феномену особистості та профілактика правопорушень в молодіжному середовищі. В рамках круглого столу присутні взяли участь у тренінгу, проведеного психологом КВІ. Працівники бібліотеки підготували інформаційну хвилинку «Перший крок до мільйона: Діти-мільйонери», під час якої розповідь ведучої перепліталася з переглядом відео. Спеціаліст Служби у справах дітей ознайомила молодь з різними типами особистостей та їх поведінкою в середовищі людей, а інспектор КВІ розповіла про найбільш поширені серед молоді правопорушення та наслідки їх здійснення. Представник відділу культури надала присутнім юнакам змістовну інформацію про те, як з користю можна проводити своє дозвілля і які безкоштовні гуртки діють при районному Будинку культури. На закінчення заходу молодь переглянула ще декілька повчальних відео та ознайомилася з юридичною літературою, наявною в бібліотеці. 









понеділок, 18 квітня 2016 р.

«І був тут РАЙ… Чорнобильська земля»

     Все далі віддаляють нас роки від страшних квітневих подій 1986 року – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. До 30-ї річниці з дня аварії в читальній залі Широківської районної бібліотеки експонується фотовиставка-контраст «І був тут РАЙ… Чорнобильська земля». Відвідувачі бібліотеки, переглядаючи матеріали виставки, знайомляться з природою Полісся до… і після аварії.

      Минуло 30 рокiв, а чорний день Чорнобильської трагедiї продовжує хвилювати людей. Вона стала предметом пильної уваги всієї світової громадськості, адже ланцюг негативних подій, початком якого став вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС, триває і донині.


пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

"20 кроків до мрії"

В історію українського народу Українські Січові Стрільці вписали нев’янучої слави сторінки. Саме вони стали заключним акордом епохи галицько-українського відродження та невтомними військовими змаганнями  возвели «величну споруду» незалежну державу, ім’я якої Західно-Українська Народна Республіка.

       Переглядом документального фільму «20 кроків до мрії. УСС.»  Широківська  районна бібліотека розпочала цикл заходів приурочених 100- річчю кровопролитних боїв на горі Лисоня, де в серпні-вересні 1916 року року, усвідомлюючи, що саме тут вони борються за визволення України, Українські Січові Стрільці виявили високий героїзм, самовідданість і мужність.


понеділок, 11 квітня 2016 р.

«Обпалені душі і серця»

За рішенням Організації Об’єднаних  Націй,  щороку 11 квітня у всьому світі відзначається Міжнародний день визволення в’язнів концтаборів. У цей день разом з усім світом Україна вклоняється світлій пам’яті людей, чиї життя безневинно обірвалися за колючим дротом нацистських концтаборів. На відзначення цієї скорботної дати в історії України та світу працівники районної бібліотеки презентували своїм користувачам тематичну виставку «Обпалені душі і серця» та провели біля неї бесіду «Уроки пам’яті людської».




пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

"Камо грядеши"

«Вчитуючись в «Аннали», я відчував, що в мені назріває думка дати художнє протиставлення двох світів, один з яких представляє собою всемогучу силу адміністративної машини, а інший виключно духовну силу» (Г.Сенкевич)

До 170-річчя з дня народження польського прозаїка білорусько-татарського походження, автора низки оповідань і романів (деякі з яких екранізовані) Генріка Сенкевича бібліотекарі Широківської районної бібліотеки запропонували відвідувачам Інтернет-центру  переглянути художній фільм «Камо грядеши».  Унікальна по своїй силі і масштабу ця історична епопея завоювала славу одного із неперевершених шедеврів світової класики і завдяки якій,  на думку самого  автора, він отримав найвищу нагороду – Нобелівську премію з літератури 1905 року.

вівторок, 5 квітня 2016 р.

Славний син свого народу

Широківська земля виплекала немало своїх славних синів і дочок, багатьма з яких пишається Україна. Серед них є державні діячі, визначні науковці, вчені, сільські трудівники, письменники, журналісти, артисти, музиканти.
Про одного з таких особистостей йшла мова під час літературно-музичної композиції «Співочий талант славетного земляка Г.Гаркуші», проведеної працівниками Широківської районної бібліотеки для учнів МЦППВ. Захід було приурочено до 75-річчя з дня народження Григорія Якимовича.
Хто ж такий Григорій Гаркуша?
Народний артист України, професор Національної Академії ім. П.І.Чайковського, академік Міжнародної Академії України духовного єднання, лауреат премії ім. І.Нечуя-Левицького, нагороджений Відзнакою Президента України – орденом «За заслуги», двічі – Подякою Київського міського голови та його вищою нагородою «Знаком Пошани». А ще – це наш земляк, уродженець села Шестірня Широківського району Дніпропетровської області, який зараз живе та творчо працює в столиці. Про все це і йшла мова під час літературно-музичної композиції. Розповідь ведучих перепліталася з записами музичних творів у виконанні Григорія Якимовича. А наприкінці заходу молодь переглянула уривок з документального фільму «Знамениті українці: Г.Гаркуша» та ознайомилася з матеріалами тематичної виставки «Славний син свого народу».
Працівники районної бібліотеки щиро дякують місцевому краєзнавцю Олександру Козленку за допомогу у проведенні заходу, сценарій до якого було написано за матеріалами книги Олександра Миколайовича «Окраса рідної землі». У ній зібрано нариси  про життєвий та творчий шлях видатних людей Широківського краю. «Окраса рідної землі» є також «окрасою» краєзнавчого фонду книгозбірні. Тож бажаючі ознайомитися з книгою можуть завітати до бібліотеки і переглянути її в читальній залі. Ласкаво просимо!





пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

"У дім, де сміються, приходить щастя"

Слово… Саме воно піднімає настрій людині, викликає різноманітні почуття – любов, ненависть, смуток, жаль, радість, сміх. А що може бути кращим за сміх? Тільки сміх! 17 хвилин сміху та позитивні емоції щодня продовжують життя людини на один рік.
Зважаючи на це, працівники районної бібліотеки спільно зі своїм давнім вірним партнером Будинком культури напередодні Дня сміху вирішили підняти настрій нашим землякам – учасникам АТО – і підготували для них хвилинку психологічної релаксації. Захід був вдало наповнений гумором у виконанні актора місцевого самодіяльного театру Руслана Шишки. А співак, композитор, режисер та актор Віталій Сусідко порадував присутніх своїм музичним та співочим талантом. Наприкінці заходу завідувач відділом обслуговування Валентина Лоза презентувала гостям книжкову виставку «Сміх сміхом» і розповіла, які саме книги здатні зробити людиною щасливою.

Японці, що віками змагалися з тайфунами, вулканами, ворогами, з бідністю та горем, не забували повторювати: «У дім, де сміються, приходить щастя». І довели світу, що це істина. Тож смійтеся всі на здоровя – і щастя не омине вас і ваш дім!



Гумористичний вінігрет

До Дня сміху бібліотекарі Широківської районної бібліотеки для молоді селища підготували гумористичний вінегрет «Торба сміху всім на втіху», гаслом якого були слова Омара Хайяма  «Веселим будь і не сумуй…». Присутні на заході дізналися про те, як відмічають день сміху в різних країнах світу, ознайомилися з рейтингом найдотепніших розіграшів у ЗМІ; в Інтернет-центрі переглянули відеомонологи найвідоміших гумористів В.Данильця та В.Моісеєнка, І.Маменка, Н.Коростельової; переглянули гумористичні журнали, які передплачує бібліотека. Також під час зустрічі підростаючому поколінню було презентовано  книжкову виставку «Сміх сміхом», література якої рекомендована під слоганом «Читання для душі».
Людина сміється. Це означає, що їй добре, спокійно, радісно Французький письменник Віктор Гюго сказав: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя». Тож, смійтеся на здоровя!