середа, 24 лютого 2016 р.

«Ні! Я жива, я буду вічно жити…»

24 лютого в Чапаєвській сільській бібліотеці відбувся конкурс читців-декламаторів «Ні! Я жива, я буду вічно жити…» до 145-річчя від дня народження геніальної доньки українського народу Лесі Українки.
27 учнів  2-9 класів Чапаєвської СЗШ прийняли активну участь у конкурсі. Всі учасники відзначилися високою майстерністю виконання віршів видатної поетеси. За одноголосним рішенням журі  переможцями конкурсу стали Болотова Уляна (2 клас) та Класс Роман (9 клас) – 1місце. 2 та 3 місце  дісталося Янківській Анастасії (3 клас), Пузіну Владиславу (4 клас), Пузіну Денису (4 клас), Москаленко Олегу (3 клас).

Члени юнацького клубу «З народних джерел», що діє при бібліотеці – учні 9 класу – ознайомили учасників заходу  з цікавими фактами з життя і творчості Лесі Українки. А наприкінці заходу діти переглянули книжкову виставку «Ні! Я жива. Я буду вічно жити …» та прослухали бібліографічний огляд літератури «Леся Українка – геніальна донька українського народу».








Працює Інтернет-центр

24 лютого о 10 годині ранку директор РКЗ «Широківська районна бібліотека» Лілія Бондарчук та завідувач методико-бібліографічним відділом Тетяна Ільчишина взяли участь у перевірочному вебінарі, який організували колеги з Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. В ході спілкування були отримані додаткові інструкції щодо участі у подальших відео конференціях, що проводить Управління культури Дніпропетровської ОДА.


«Афганістан – мій біль»

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Розилюксембурзька сільська бібліотека спільно з Розилюксембурзьким будинком культури провели вечір-реквієм «Афганістан – мій біль». На захід був запрошений житель с. Рози Люксембург воїн-афганець Василь Попович.
Розповідь ведучих перепліталася з поетичною та музичною композиціями. Хвилиною мовчання вшанували всіх захисників нашої Вітчизни, хто віддав своє життя за Батьківщину, за її волю, за народ і увійшов в безсмертя; і поклали квіти до меморіальної дошки воїну-афганцю Голощуку Генадію Антоновичу, що розміщена на приміщенні Калинівської школи. А далі всі бажаючі могли переглянути невеличкий фільм «Афганістан - мій біль». Запрошений воїн-афганець разом зі своїм сином Олександром, при перегляді фільму, коментували усі ті події, що відбувалися на екрані. Після перегляду відео пройшло тепле спілкування за чашечкою чаю. 



«По всій Україні, від хати до хати, йде народ посипати»

Хто пішов провідати родину, хто відвідав вечірню Службу Божу у церкві, а хто і вже встиг колядувати та назбирати грошей – таким був Святвечір у жителів села Розилюксембург Широківського району Дніпропетровської області.

А Розилюксембурзька сільська бібліотека спільно з місцевим Будинком культури та учнівським колективом Калинівської школи цього дня підготували для жителів театралізовані колядування «По всій Україні, від хати до хати, йде народ посипати». Колядники заходили до кожної оселі в селі, славили піснями господарів та бажали добробуту й здоров’я їхнім родинам. За це господарі віддячували колядникам винагородою.




вівторок, 23 лютого 2016 р.

"Гриміли бої за Широке..."

Стоять обеліски, на славу багаті,
Вклонімося низько безсмертним солдатам.
Вони воювали у грізну годину,
В боях захищали свою Батьківщину!

72 роки мирне небо височить над оселями Широківщини. Вже у минулому негаразди та страшні дні окупаційного режиму, який зазнали жителі нашого краю. Та пам'ять про тих, хто, не шкодувавши себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Скільки б не пройшло років і десятиріч ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.  І ніколи в наших серцях не згасне любов до рідного краю та вдячність солдатам-визволителям.

Напередодні Дня визволення селища Широке в районній бібліотеці для молоді проведено альманах пам’яті «Війні немає забуття». Захід побудовано на місцевому матеріалі – книзі «Широківщина в роки війни», яку упорядкували наші видатні земляки Л.А.Бай та В.О.Ганенко і яка була презентована присутнім у вигляді буктрейлеру «Книга, як пам'ять про війну». Розповідь ведучих перепліталася з поетичними рядками поетів-земляків М.Олексієнка, О.Пільонова та В.Дякова. Особливо вразив присутніх вірш Миколи Васильовича «70 років без війни», присвячений подвигу нашого земляка Помпика Григорія Івановича. Завершився захід презентацією тематичної виставки «Гриміли бої за Широке» та бібліографічним оглядом літератури, представленої на ній. 


На часі - патріотичне виховання громади

Патріотизм. Що стоїть за цим словом? Для когось прояви патріотизму – це жовто-блакитна стрічка на зап’ястку, для іншого – можливість покласти життя заради процвітання держави; хтось вважає себе патріотом давно виїхавши за межі рідної країни та сумуючи за Батьківщиною здалеку, а хтось виборює право на те, щоб зробити усе можливе для здійснення мрії, в якій Батьківщина – вільна, сильна країна, з прозорим мирним небом та щасливими громадянами, які з впевненістю у завтрашньому дні відчувають гордість за власну державу. Такі різні вияви, різні грані, які об’єднує головне – любов, любов до Батьківщини, любов до рідної землі, любов до рідного краю, любов, без якої ми не можемо вважатися повноцінними громадянами держави.

Саме патріотизму, його граням та виявам був присвячений районний семінар-практикум для завідуючих сільськими бібліотеками Широківщини «Сучасні тенденції національно-патріотичного виховання громади», який проходив на базі районної бібліотеки 23 лютого. Під час семінару присутні отримали консультації від завідувача методико-бібліографічним відділом Тетяни Ільчишиної «На часі – патріотичне виховання громади: роль і місце публічної бібліотеки в системі національно-патріотичного виховання» та завідувача краєзнавчим сектором Світлани Курочки «Краєзнавство як дієвий засіб патріотичного виховання». Заступник директора по роботі з дітьми Наталя Дорохіна презентувала колегам методичні рекомендації з питань патріотичного виховання та популяризації краєзнавства серед дітей «Мій сонячний дім – моя Україна». Також завідувачі сільськими бібліотеками району взяли участь у показовому масовому заході до 72-ї річниці визволення Широківщини від нацистів – альманасі пам’яті «Війні немає забуття», – складовою частиною якого стала екскурсія до Широківського народного історико-краєзнавчого музею. Завершився показовий масовий захід покладанням квітів до Меморіалу Слави. Крім того колегам було презентовано буктрейлери «Книга, як пам'ять про війну», «Про війну і про кохання», «Родина, родина – від батька до сина…» та проведено огляди книжкових виставок «Вони тримали за нас небо», «Гриміли бої за Широке», «Епохи та її герої», «Мова. Мудрості людської глибина».








«Читання – це створення власних думок за
допомогою думок інших людей» (М.О.Рубакін)

Всім відомо, що читання розширює наш кругозір, покращує пам’ять, є джерелом релаксації і порад, знайомить з подіями свідками яких ми не були.

22 лютого в Широківській районній бібліотеці для молоді відбулася презентація книжкової виставки «На хвилі читацьких захоплень». На юнаків та дівчат, що цікавляться  сучасною українською літературою, тут чекають твори Сняданко Н., Ігнатової Н., Черкашиної Л. Любителі детективного жанру зустрінуться з новими героями романів А.Куркова, Б.Коломійчука. Хочете поринути у світ фентезі? Прочитайте твори Нікітіна Ю., Перумова Н., Поснякова А.  Цікавитеся мелодрамами?  Познайомтеся з новими романами С.Шелдон, Ж.Бенцоні, Д.Стілл… Кожна молода людина знайде тут собі книгу для душі. Завітайте до бібліотеки!

неділя, 21 лютого 2016 р.

«Мова. Мудрості людської глибина»

Мова – одне з багатьох див, створених людьми, і як сказав О.Олесь «…це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків…».

До Дня рідної мови в Широківській районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Мова. Мудрості людської глибина», презентація якої відбулася 19 лютого. Матеріали виставки стануть в нагоді всім, хто цікавиться і хоче краще оволодіти рідною мовою, розширити свій словарний запас, навчитися користуватися  словниками та довідниками з використання української мови як у повсякденному житті, так і у професійному.

середа, 17 лютого 2016 р.

«Valentine's Day»

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

У святково прибраному актовому залі Новокурської школи завідувач Новокурською сільською бібліотекою спільно з учнівським колективом та вчителем іноземної мови Білою Т.М. підготували та провели свято кохання, яке мало назву «Valentine's Day». Така новація не є випадковою грою слів. В Україні 2016 рік оголошено Роком англійської мови. Тому захід і був побудований з урахуванням англійських звичаїв та традицій святкування Дня закоханих. Діти розповіли про історію виникнення свята, прийняли участь у конкурсах та вікторинах на краще знання зарубіжних літературних творів про кохання. Протягом вечора присутні обмінювалися «валентинками», проявляючи почуття симпатії. За активну участь всі без виключення отримали призи та солодкі подарунки.   

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Уроки мужності й печалі

      З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнені у солдатські шинелі.

        До  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів користувачам  Інтернет-центру Широківської районної бібліотеки було запропоновано переглянути художній фільм режисера В.Лукіна «Черная акула».

пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

«Здоров'я без ліків. Довголіття без хвороб»

    Здоров'я – це найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми, з універсальною стійкістю до труднощів життя – холоду і спеки, ран і отрут, страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань. В зимовий період, коли особливо гостро стоїть питання профілактики та лікування острих распіратораторних захворювань та грипу, великий інтерес  у відвідувачів Широківської районної бібліотеки викликають матеріали тематичної полички «Здоров'я без ліків. Довголіття без хвороб», презентація якої відбулася 12 лютого. Поради відомих травників А.Аксьонова, І.Неумивакіна, М.Фролова допоможуть не тільки при лікуванні застуди, а й сприятимуть підвищенню загального імунітету організму.





четвер, 11 лютого 2016 р.

«Любов живе у нас з тобою. Гуляє сніжною зимою…»

Хтось скаже, що проявляти свою любов і турботу необхідно 365 днів на рік, а не підганяти почуття під конкретну дату, але в цей день можна влаштувати справжнє свято і проявити свою любов з особливою щедрістю і ласкою, адже кохання, як і щастя, багато не буває.      Порадувати своїх коханих, друзів і рідних у Валентинів день можна не тільки приємними словами та палкими поцілунками, а й особливими презентами…
Зовсім недавно в наших календарях з’явився ще один особливий день – День Святого Валентина або ж, простіше кажучи, День всіх закоханих.  І нехай 14 лютого це не червоний день календаря, але серед лютневих холодів він змушує наші серця битися частіше і ми розуміємо, що життя все-таки прекрасне, адже ми любимо і ми кохані. Саме цей день окриляє та дарує надію на вічне кохання.
Романтична атмосфера напередодні цього дня панувала в стінах районної бібліотеки. Для учнів МЦППВ  бібліотечні працівники підготували розважальне шоу «Любов живе у нас з тобою. Гуляє сніжною зимою…» з іграми, конкурсами, цікавими Інтернет-паузами  та хвилинками-цікавинками.
Обравши собі пару, кожен бажаючий мав можливість випробувати себе у ролі художника – намалювавши серце із зав’язаними очима; скульптора – створивши «скульптуру кохання»; поета – склавши вірш із запропонованих слів; модельєра – виготовивши неперевершене «паперове вбрання» для своєї дівчини. Глядачі теж були активними учасниками свята. Бібліотекарі підготували для них  вікторину «Знайди для дами рицаря», інтелектуальну розминку «Питання на засипку» та презентацію книжкової виставки «У чарах кохання». Кожен учасник свята та найактивніші глядачі отримали невеличкі подарунки від благодійників – приватних підприємців Курило В., Журавської В., Курінної А. та небайдужих людей селища.
Свято пройшло у невимушеній атмосфері, і можна з впевненістю сказати, що цей день залишиться в пам’яті  учасників  надовго.










вівторок, 9 лютого 2016 р.

Працює Інтернет-центр

Сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книжкових колекцій, але й величезний світ соціальних комунікацій для людей, об’єднаних пошуком знань. Реальне майбутнє – в тих бібліотеках, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. В Широківській районній бібліотеці таке поєднання стало можливим відтоді, як, завдяки перемозі в конкурсі від програми «Бібліоміст» (2013 рік), в книгозбірні було встановлено шість комп’ютерів для користувачів з підключенням до мережі Інтернет та відкрито Інтернет-центр. Сьогодні робота Інтернет-центру це:
-  допомога користувачам в організації он-лайн пошуку та навігації в мережі Інтернет;
-         безкоштовний доступ до Інтернет-ресурсів;
-         групове та індивідуальне навчання користувачів роботі на ПК;
-         безкоштовні он-лайн  консультації спеціалістів;
-   он-лайн спілкування за допомогою програми Skype та багато інших цікавих і корисних послуг.
Саме завдяки роботі Інтернет-центру колектив районної бібліотеки мав змогу 9 лютого о 10 год. ранку вийти на тестовий зв'язок з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія та поспілкуватися зі своїми старшими колегами.






понеділок, 8 лютого 2016 р.

Покликання – бібліотекар!!!

Книги оточують людину з самого раннього дитинства. Спочатку це книжки-картинки, потім – веселі вірші, жарти, а потім і дитячі журнали. Іноді це розповіді, історії, які матуся чи бабуся перед сном читають дитині, а часом – захоплююча подорож у чарівний світ казки. І завжди за цим стоїть розумна, добра, світла книга, спогади про яку людина пронесе через своє життя: поряд із книжковими картинками в її пам'яті постійно будуть виникати близькі серцю картинки дитинства, милі образи рідних людей.
Коли Ви переступаєте поріг школи, книги стають постійними супутниками Вашого життя. З року в рік, з класу в клас їх приходить все більше і більше. І, коли виявляється, що без якоїсь книги неможливо вивчити урок, написати твір, осмислити вчинки, свої і друзів, навчитися чогось дуже важливого, тут вже ніяк не обійтися без «книжкового дому» – БІБЛІОТЕКИ.
Але щоб відшукати в океані видань найголовніше, потрібні допомога і рекомендація бібліотекаря – Вашого друга і порадника.
Бібліотекар – найпрекрасніша професія на землі. І якщо в роботу вкладати душу, то можна дуже багато чого досягти. Бібліотечна професія знаходиться в тій точці людського буття, в якій повсякденно стикаються скупість і щедрість, минуле, сьогодення і майбутнє, світ книг і світ людей. Де одне переходить в інше, вимагаючи великих зусиль з дотримання міри і рівноваги.
Бібліотекар – це професія, однією з основних функцій якої є здійснення зв'язку часів як в історії людства, так і в історії самої науки. Відродження духовності, інтелігентності, моральності – ось головні завдання в роботі бібліотеки сьогодні. Бібліотека лікує душевні рани, допомагає впоратися з недугами, піднімає на вершини духу.
Щоб стати хорошим бібліотекарем, необхідно любити свою професію, читати книги, мати широкий кругозір, пізнання в самих різних областях. Але ці знання потрібно ще вміти використовувати в роботі, застосовувати на практиці, доносити їх до дітей, молоді, людей похилого віку, громади взагалі. Ось чому бібліотекар повинен бути і педагогом, допомагаючи всім увійти в світ знань, у світ прекрасного; і «лікарем» з незмінними рецептами бібліотерапії; і другом, і товаришем, і порадником…

Шановні абітурієнти! Якщо Ви бажаєте доторкнутися до світу мудрості і знань; готові приміряти до себе різноманітні грані бібліотечної професії; прагнете нести в громади світле та вічне, тоді ми пропонуємо Вам переглянути правила прийому на спеціальності «Бібліотечна справа» і «Діловодство» та умови навчання в Миколаївському коледжі культури і мистецтв.




пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Рік англійської мови в РКЗ "Широківська районна бібліотека"

        Чим більше мов ми знаємо, тим багатшим є наш внутрішній світ і тим вище наш культурний рівень. У сучасному світі важливо і корисно вивчати англійську мову, тому що це мова міжнародного рівня, це мова сучасних технологій, якою говорять майже у всіх країнах світу.   

      В рамках заходів з вивчення англійської мови та до Року англійської мови в Україні в Інтернет-центрі Широківської районної бібліотеки розпочав свою роботу Інтернет-кінозал «Поглиблюємо англійський», адже перегляд художніх фільмів на англійській мові – це хороший спосіб вивчення іноземної мови. Відео допомагає, захопившись сюжетом, досить легко запам'ятовувати розмовні фрази і швидше  оволодіти ними на «побутовому» рівні. Цього дня, переглядаючи художній фільм «Титанік», кожен відвідувач мав можливість перевірити себе, наскільки він готовий сприймати на слух англійську мову і може прочитати субтитри, адже фільм демонструвався з субтитрами, що дало можливість не тільки розширити свій словарний запас, а й поглибити знання з англійського правопису.


четвер, 4 лютого 2016 р.

Каталоги й картотеки - друзі це бібліотеки...

«Книги для мене необхідні, як хліб насущний», – говорив Т.Г.Шевченко.  Та сьогодні мало вміти і любити читати, треба ще вміти й обирати потрібну та цікаву літературу. У світі друкують  стільки книг, що перечитати їх неможливо, а от розгубитися при виборі книг досить просто.  За все життя людина у змозі прочитати від 1 до 8 тисяч книг, тому надзвичайно важливим є вміння правильно обирати книги і знаходити їх.
Але як не розгубитися серед безлічі високих стелажів, серед тисяч книг? В цьому нам допоможе довідково-бібліографічний апарат бібліотеки,  складовою частиною якого є каталоги та картотеки. Саме вони допомагають читачам вірно зорієнтуватися у бібліотечному фонді, а бібліотекарі завжди нададуть консультацію як з ними працювати та як серед тисячі карток швидко віднайти необхідну.
До послуг користувачів Широківської районної бібліотеки алфавітний каталог, з допомогою якого можна отримати інформацію про наявність у бібліотеці книг конкретного автора, та систематичний каталог, що розкриває фонд бібліотеки у визначеному логічному порядку.

Бібліотечні каталоги – це  путівник книжковим фондом бібліотеки. Звертайтеся до них і ви досить швидко знайдете ту книгу, яка Вам потрібна.