пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

«Незабутній «Маестро»»


        Леонід Биков… Одна тільки згадка цього прізвища викликає посмішку, а в уяві постає образ капітана Титаренко із кінофільму «В бій ідуть тільки старі», кумедного Максима Перепелиці (після виходу фільму «Максим Перепелиця» Бикова так і називали «Максим») та ще з десяток образів, які так майстерно зіграв Л.Биков.
Він був улюбленцем мільйонів. Його акторська гра надовго залишається в серцях звичайних глядачів, навіть, сьогодні – у 21-му столітті, – коли є нескінченно далекими часи, показані в картинах, і самого Бикова давно немає в живих. Фрази з ролей актора стали крилатими, а нові покоління все так же виростають на фільмах за участю Леоніда Федоровича.
     До 90-річчя від дня народження  актора, режисера і автора сценаріїв, заслуженого артиста УРСР та РРФСР, народного  артиста УРСР Леоніда Бикова фахівці Широківської публічної бібліотеки для учнів філії МЦППВ підготували кіновечір «Незабутній «Маестро»». Молодь із захопленням переглянула уривки із фільмів за участю Л.Бикова: «Максим Перепелиця», «Доля Марини», «Альошчина любов», «Ати-бати йшли солдати», «В бій ідуть тільки старі», «Зайчик», ознайомилася з матеріалами фотовиставки «Загадка закоханого в небо».
«Будемо жити» – повторював Леонід Биков на екрані і в житті. Життєва і творча стежки були до нього надто жорстокими, але Биков вистояв і назавжди закарбував своє ім’я в нашому мистецтві.





четвер, 20 грудня 2018 р.

«Новорічні передзвони»


Новорічний настрій нашої книгозбірні продовжує набирати обертів. А сьогодні він передався і членам жіночого клубу «Берегиня», що діє ще з 1997 року при КЗК «Широківська публічна бібліотека» Широківської селищної об’єднаної територіальної громади. Наші «берегиньки» завітали на фант-вечір «Новорічні передзвони», де на них чекало багато цікавого та незвичайного: поради від символу наступаючого року – свинки – про те, як, в чому, в якому настрої і з якими стравами треба зустрічати Новий рік; відеопривітання від казкових персонажів; весела гумористична вікторина; аукціон подарунків від Діда Мороза та ще багато приємних сюрпризів. Завершився вечір спілкуванням за чашкою запашного чаю з передноворічними смаколиками.














середа, 12 грудня 2018 р.

"Живий плач мертвої зони"

В читальній залі Широківської публічної бібліотеки розпочала свою роботу виставка контрастів "Живий плач мертвої зони", приурочена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.



вівторок, 11 грудня 2018 р.

«Жертовний шлях до мрії»


      Можна тільки дивуватися з того, наскільки багата і могутня українська література. Настільки, що спокійно може існувати, і існує, забувши значну свою частину. Десятки творців і сьогодні, в роки незалежності, залишаються ще й досі невідомими широкому колу читачів. Літературний альманах «Жертовний шлях до мрії», підготовлений працівниками Широківської публічної бібліотеки спільно з бібліотекарем Широківської філії МЦППВ, знайомив присутню на заході молодь з письменниками 20-30-х років минулого століття, імена яких тільки останні десятиліття з`явилися на літературній карті України.
    Олександр Олесь, Євген Плужник, Микола Хвильовий… У перші пореволюційні роки вони були одними із найпопулярніших письменників. Їх називали «королями української літератури». І раптом все це скінчилося. Їхні імена викреслено із української літератури, твори вилучено із бібліотек, видавництв, книгарень. Мінялись портрети вождів, сталінські холоди змінились хрущовською відлигою і важким застоєм, а ворогами української літератури і всього українського народу лишилися — М. Хвильовий, Є.Плужник, О.Олесь та ще десятки, сотні українських письменників. З їх життєвим шляхом та творчістю і познайомилися учні під час заходу.     
На капсулі з прахом Олександра Олеся написано:
«Не вірив я в життя по смерті,
Тепер я вірю в диво з див.
Було для мене страшно вмерти,
Умер і нагло знов ожив».
          І сьогодні він та багато інших письменників повернулися із «небуття». Їх трагічна доля демонструє нам усю силу і безсмертя українського духу.
      Твори цих та інших письменників 20-30 років минулого століття були представлені на виставці персоналій  «Шляхи мої… Вони не ті, що в інших…», з якою учні ознайомилися після заходу.




понеділок, 10 грудня 2018 р.

«Правові знання – гарантія права і свободи»


        Щороку, в тиждень, який включає 10 грудня, коли відзначається День прав людини проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, в Україні, відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року, проводиться  Всеукраїнський тиждень права. В рамках його проведення в Широківській публічній бібліотеці оформлено перегляд правової літератури «Правові знання – гарантія права і свободи».
      Кожна людина, хоч раз в житті, стикається з деякими юридичними питаннями: як вирішити цивільні конфлікти та написати позов до суду; як правильно написати шлюбний контракт та владнати трудові спори; які документи потрібні для оформлення спадку та реєстрації підприємницької діяльності… На ці та багато інших питань допоможуть знайти відповідь матеріали, що представлені на виставці.
        В Конституції України записано: «Кожна людина має право….». То ж запрошуємо всіх бажаючих завітати до Широківської публічної бібліотеки, ознайомитися з матеріалами виставки та дізнатися про свої права. Ми живемо у правовій державі, яка нас захищає. Але ми й самі повинні вміти захистити себе, а без знання юридичних термінів і законів це зробити досить важко.





четвер, 6 грудня 2018 р.

Джинсова вечірка


В Новокурській сільській бібліотеці-філії для активних користувачів книгозбірні була проведена «Джинсова вечірка».
Джинси – одне із найбільших винаходів людства. Вони актуальні весь час. Змінюються деталі, але мода на джинси ніколи. Під час заходу бібліотекар спільно зі своїм помічником  Джинсіком, який весь час веселив та розважав дітей, ознайомили присутніх з історією виникнення джинсів, ознайомили з процесом виготовлення перших джинсів, розповіли про їх ціни в різні періоди.
 Потім діти розділилися на 2 команди і прийняли активну участь у конкурсах: «Знайди латку», «Набий кармани», «Великий розмір» та у вікторині на кращого знавця джинсів. Завершилася джинсова вечірка «джинсовою» дискотекою та частуванням смачною піцею і гарячим чаєм.


















Перші підсумки року 2018-го та плани на майбутнє


Підведено перші підсумки року, що минає, та вже окреслено завдання, які стоять перед працівниками публічних бібліотек Широківської ОТГ на 2019 рік. Під час наради з планування, що відбулася на базі КЗК «Широківська публічна бібліотека», завідувачі сільськими бібліотеками-філіями отримали методичні консультації від фахівців Широківської книгозбірні стосовно «Впровадження інформаційних технологій і сучасних форм бібліосервісу в бібліотечну практику», «Роботи з дитячим читачем», «Інноваційного пошуку, як основи розвитку бібліотек», «Здачі статистичних звітів та ЕСМаР» та ін. Директор КЗК «Широківська публічна бібліотека» Лілія Бондарчук звернула увагу присутніх на методичні рекомендації з питань культури та бібліотечного обслуговування в умовах об’єднаних територіальних громад, поділилася новою інформацією стосовно планування та звітності, отриманою під час обласної наради в Дніпропетровській ОУНБ. Також цього дня були підведені підсумки регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» на Широківщині та презентовано відео огляд матеріалів обласного конкурсу «Жінка як символ життя у творах Павла Загребельного».
Приємним моментом для присутніх стало нагородження переможців районних та обласних турів конкурсів, оголошених на початку року Дніпропетровською ОДБ, в яких активними учасниками стали юні користувачі сільських бібліотек-філій.











вівторок, 4 грудня 2018 р.

«Прекрасний дар творити для людей!»


Сьогодні молодь Широківщини під час краєзнавчої години «Прекрасний дар творити для людей!» ознайомилася з життєвим та творчим шляхом нашої видатної землячки Надії Доценко. Захід, підготований та проведений працівниками відділу обслуговування Широківської публічної бібліотеки, був приурочений 105-й річниці від дня народження Надії Петрівни.
Наша Широківська земля може пишатися, що саме тут народжуються і зростають покоління талановитих і працелюбних людей. Серед них і талановита широчанка, українська актриса, провідна артистка Львівського академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької, народна артистка СРСР, Лауреат Державної премії Української РСР ім. Т.Г.Шевченка Надія Петрівна Доценко. Вона любила театр більше життя, і їй випала щаслива акторська доля. Серед ролей, що принесли їй визнання й любов глядачів, такі: Мавка («Лісова пісня» Лесі Українки), Оксана («Гайдамаки» Тараса Шевченка), Анна («Украдене щастя» Івана Франка), Тетяна («Міщани» Максима Горького), Люсі Купер («Вступи місце» Дельмара), Ірина («Три сестри» Антона Чехова) та ін.
Земляки свого часу також мали змогу насолодитися грою видатної актриси, коли вона відвідала Широке й зіграла у виставі «Блакитна троянда». Пам’ять про нашу талановиту землячку увічнено Меморіальною дошкою, встановленою на будівлі Народного дому 23 серпня 2000 року.