понеділок, 21 листопада 2016 р.

«Україна – країна Гідності та Свободи»

Сьогодні, 21 листопада, Благодатнівська сільська бібліотека взяла участь в єдиній інформаційній хвилині до Дня Гідності і Свободи «Україна – країна Гідності та Своботи», що проходила в Благодатнівській  середній школі. Завідувач бібліотекою Тетяна Ярмоліч в своєму виступі наголосила, що ми -  українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. Тетяна Сергіївна запропонувала   вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Проте не можна  сказати, що вона вже завершилася. Навпаки – вона продовжується на сході нашої країни. Саме завдяки мужності українських військових там, ми зараз можемо спокійно жити тут. Ми віримо в перемогу наших воїнів, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють в зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України, відстоюючи ідеали свободи і демократії як найвищої цінності сучасного цивілізованого суспільства.
Учні школи також мали змогу ознайомитися з матеріалами тематичних виставок «Ці буремні дні Майдану» та «Сьогодні славить вся країна своїх синів».
На завершення заходу всі дружно виконали  Гімн України та привітали учня 9 класу Гавриша Артема з перемогою в обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Мрії про Україну: дитячий погляд».




«СВЯТО ПОЛЯ, ХЛІБА І ДУШІ»

В Благодатнівській сільській бібліотеці 18 листопада проведено годину вшанування  ветеранів сільського господарства «СВЯТО ПОЛЯ, ХЛІБА І ДУШІ», приурочену Дню працівників сільського господарства. На гостини до бібліотеки завітали колишні механізатори,  комбайнери, трактористи, тваринники, водії, різноробочі, спеціалісти керівної ланки товариства  «Чапаєвське»; всі, хто своєю невтомною працею протягом багатьох років забезпечували нам щедрий урожай.  У кожного з них за плечима великий життєвий досвід. Це багато років самовідданої праці, робота в особистому підсобному господарстві… У кожного з них активна життєва позиція, своя сім’я, свої друзі. Але всіх об’єднує одне. Вони – ветерани сільського господарства.
Шанованих трударів щиро вітали Благодатнівський сільський голова В’ячеслав Пузін, депутат районної ради Роман Гризоглазов, головний агроном Широківського району Ряба Р.К., голова Ради ветеранів Шишка С.Д., колишній головний економіст ТОВ «Чапаєвське» Товстико Н.К. (Наталія Костянтинівна також була і ведучою заходу), школярі Благодатнівської  СЗШ.  Багато спогадів навіяли присутнім виступи колишнього агронома ТОВ «Чапаєвське» Мартиненко Надії Іванівни,  бригадира-овочівника Зігунової Євгенії Микитівни, бригадира ферми Антоненко Валентини Василівни.  З цікавістю і веселими коментарями гості переглянули відео презентації з фотографій минулих років та ознайомилися з фото-виставками «Адреса долі – рідне село» й «Історії забуті сторінки».
Завідувач бібліотекою також підготувала приємні сюрпризи – виставку картин, вишитих бісером,  жительки села Благодатне Савенок Наталії Іванівни та виставку картин,  виготовлених з солоного тіста, директора сільського будинку культури Рожко Ірини Олексіївни.
Спілкування проходило за чашкою духмяного чаю. А окрасою святкового столу став запашний коровай, який з теплом і любов’ю створила для ветеранів сільського господарства майстриня села Буділович Олена Іванівна з нового врожаю.
Сільська бібліотека щиро дякує за допомогу в організації свята Благодатнівському сільському голові Пузіну В.В., депутату районної ради Гризоглазову Р.М., директору Благодатнівської СЗШ Лабуз Л.Б. та члену активу бібліотеки Товстико Наталії Костянтинівні.




















понеділок, 14 листопада 2016 р.

Почесна грамота міністра – у нашої колеги

Понад 11 тисяч представників культури нині працює на Дніпропетровщині. Днями більш ніж 60 із них отримали державні та обласні відзнаки. Відбулася ця урочиста подія 9 листопада у стінах Дніпропетровської облдержадміністрації. Саме тоді в нашій державі відзначався Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Приємно, що серед нагороджених була і наша землячка, завідувач відділу обслуговування Валентина Лоза. Заступник голови згаданої облдержадміністрації Каміль Примаков вручив їй Почесну грамоту, підписану міністром культури Є. М. Нищуком. Цей офіційний документ Валентина Віталіївна отримала за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Валентина Віталіївна народилася 1962 року в селищі Широке в робітничій сім’ї. Свого часу закінчила Широківську загальноосвітню школу №1 і відразу вступила до Криворізького педінституту (нині – університету) на фізико-математичний факультет. Згодом отримала диплом учителя математики і фізики. Відтак в серпні 1984 року була направлена до Шестірянської школи, де певний час обіймала посаду учителя математики.
А в березні 1987 року вперше прийшла працювати до Широківської районної бібліотеки. Саме тоді Валентина Віталіївна обіймала посаду бібліографа. Згодом певний час була вихователем в широківському дитсадку «Берізка». Однак 1991-го року знову повернулася до Широківської районної бібліотеки, де працює і понині. У зазначений час їй довірили посаду старшого бібліотекаря. А з 1997-го року і понині працює завідувачем відділу обслуговування РКЗ «Широківська районна бібліотека».
«Валентина Віталіївна – це сумлінний, дисциплінований працівник та гарний організатор, – так її характеризує директор Широківської районної бібліотеки Лілія Бондарчук. – Вона вміло, оперативно, на високому професійному рівні організовує діяльність відділу обслуговування, уміє чітко та правильно ставити перед колективом завдання і водночас створювати належні умови для їхнього виконання».

Усі колеги щиро вітають Валентину Віталіївну із одержаною почесною нагородою, бажають їй міцного здоров’я, невгасимого оптимізму, а також постійних високих успіхів на професійній ниві та в особистому житті.

вівторок, 8 листопада 2016 р.


Нетлінні скарби століть

8 листопада в читальному залі Широківської районної бібліотеки була проведена літературно-музична година «Фольклорний кошик», приурочена до Дня української писемності та мови. На цьому заході були присутні учні Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (філіалу в селищі Широке), а також інші активні молоді люди, які люблять і читають книги.
Організували та провели літературно-музичну годину завідувач відділу обслуговування Валентина Лоза та бібліотекар по роботі з юнацтвом Катерина Садиченко. Вони ознайомили присутніх із деякими напрямками українського фольклору. Зокрема молодь прослухала різноманітні народні пісні та думи. Також працівники бібліотеки загадували вельми цікаві і пізнавальні загадки. Молодь охоче і вдало цитувала та тлумачила різні народні приказки та прислів’я.

Насамкінець заходу організатори презентували читачам виставку «Нетлінні скарби століть». На ній була представлена література про наше рідне слово та колоритну і невичерпну українську усну народну творчість.







До мови доторкнімось серцем…

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Це свято запроваджене 1997 року Указом Президента України для відзначення вагомої ролі нашої мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку та популяризацію рідної мови. Саме 9 листопада за церковним календарем вшановують Преподобного Нестора Літописця – письменника та монаха Києво-Печерської лаври. Його ще називають основоположником письмової української мови.
Велика увагу приділяють цій знаменній даті працівники Широківської районної бібліотеки. Зокрема напередодні свята у стінах згаданого закладу відбувся вельми цікавий та пізнавальний захід – історичний круїз «До мови доторкнімось  серцем».
На заході була присутня молодь Широківщини, а також усі поціновувачі рідного слова. Проходив цей захід в центрі словнської писемності і культури, який діє на базі РКЗ «Широківська районна бібліотека».
Завідувач відділу обслуговування Валентина Лоза ознайомила присутніх із історією свята, життєвим та творчим шляхом Нестора Літописця. Також вона згадала і тих письменників, які зробили неоцінений внесок у розвиток рідної мови: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Григорія Сковороду, Івана Котляревського та інших майстрів українського слова.
Молоді люди з великим інтересом переглянули та обговорили документальний фільм «Преподобний Нестор Літописець», який їм продемонстрували під час заходу. Крім того Валентина Віталіївна ознайомила юнацтво з українською літературою, в якій містяться відомості про історію та розвиток нашої мови, її велич та багатство. Уся ця література представлена на тематичній виставці «Вивчай! Пізнавай!».