вівторок, 31 травня 2016 р.

«Його твори… Його біографія…»

«Він впертим був і просто чесним.
В куточку правду не шептав,
А знав, що треба її нести
Із шумом до читацьких лав.»
У ХІХ столітті Україна дала російській літературі великого Миколу Гоголя, а в XX Михайла Булгакова.
До 125-річчя з дня народження письменника бібліотекарі Широківської районної бібліотеки для учнів МЦППВ підготували літературну композицію «Його твори… Його біографія…».
Цікавим та неординарним було життя М.О.Булгакова, та і траплялося всього – запаморочливі злети і падіння в «наркотичну прірву», пора безгрошів'я і часи розкоші. Його любили сліпучі красуні, він був знайомий з багатьма видатними людьми того часу, п’єси не сходили з театральних помостів. Успіх! Злет!...  А потім: п’єси заборонили, твори майже пів століття припадали пилом в архівах. Сьогодні ж Михайло Опанасович – це один з найпопулярніших письменників, твори якого екранізуються, перекладені різними мовами світу та видаються  великими тиражами.

Під час заходу учні не тільки познайомилися з життям та творчістю письменника, але й мали змогу переглянути документальний фільм «Проклятие Мастера», буктрейлер «Мастер и Маргарита» та матеріали виставки-портрету «Рукописи не горять».




«Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендою»

Україні, можна з впевненістю сказати, пощастило в тому, що в славній когорті її синів був Дмитро Іванович Яворницький. Видатний вчений, історик, етнограф, письменник, археолог, музеєзнавець, він кожною гранню своєї діяльності служив своїй Батьківщині, поклав на її алтар усе своє кипуче талановите життя.
Якби не Яворницький, з його одержимістю, ненаситною жагою пізнання, то хтозна, чи багато знали б ми сьогодні про таке унікальне в світовій історії явище, як Запорізьке козацтво, його славну героїчну історію, про сиву давнину нашого козацького краю.
З життєвим та творчим шляхом видатного сина України громада Широківщини мала змогу ознайомитися під час презентації тематичної виставки «Козацький романтик – Дмитро Яворницький», яка відбулася 30 травня в читальній залі районної бібліотеки в рамках регіонального проекту «Читаємо разом» – «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендою».  

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню та переглянути матеріали виставки, щоб глибше пізнати наукову творчість видатного українського історика, археолога, етнографа, фольклориста і письменника Дмитра Івановича Яворницького.

«Сім’я – світ задуманий Богом»

Родина, дорога родина!
Що може бути краще в світі цім?
Чим більше дорожить людина
За батьківський і материнський дім?
Такими словами розпочалося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня», що діє при Широківській районній бібліотеці вже 19 років. Вечір сімейного відпочинку «Сімя – світ задуманий Богом» був приурочений Міжнародному дню сімї, який святкують щорічно 15 травня.
Це один з найбільш зворушливих і теплих свят весни. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Сімя – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати жодна людина.
Під час заходу йшла мова про сім'ю, рід, родину, родовід, родині традиції, про цінність всього того, що пов'язує людину із сім'єю, родиною та батьківською домівкою. «Берегиньки» ділилися цікавими фактами з історії свого роду, розкривали великі та маленькі таємниці родини, розповідали про улюблені сімейні свята та заняття, демонстрували фотографії найцікавіших моментів з життя своєї сім’ї. Лідія Семенівна Даценко – одна з найактивніших членів клубу – до заходу написала вірш про сім’ю і радо поділилася ним з присутніми.  
Приємним продовженням заходу стала зустріч з місцевою поетесою Іриною Гончаренко, яка презентувала «берегинькам» свою, таку довгоочікувану ними, першу поетичну збірку «Чорнобривці в мами на подвір’ї».
А ще цього дня до бібліотеки завітали вихованці Широківської районної школи мистецтв і порадували присутніх своїм співочим талантом.

Продовжився захід спілкуванням за чашкою запашного чаю.








вівторок, 24 травня 2016 р.

«Європейські барви»

21 травня на площі біля приміщення районного Будинку культури розгорнулося фейєричне дійство під назвою «Європейські барви». Цей районний захід був приурочений Дню Європи в Україні та святу української вишивки. Чого тут тільки не було: конкурс малюнка на асфальті «Європа очима дітей», євроквест для молоді від євроклубу  Калинівської СЗШ,  флешмоби «Україна європейська» та «Ми – Українці»,  фотовиставка дитячих фото «В центрі Європи», виставки предметів декоративно-ужиткового мистецтва від Будинку дитячої творчості та Відділу культури, майстер-класи від керівників гуртків Будинку дитячої творчості в «Павільйоні цікавих ідей», концертна програма з нагоди 15-річчя аматорського зразкового хореографічного колективу «Форсаж» Широківського районного будинку культури, фестиваль вишиванок, дитяча розважально-ігрова програма «Країнами Європи», виступ ВІА «StaEs», народного ансамблю народних інструментів Широківського районного будинку культури.
Також гостей свята розважали казкові герої (учні Широківської СЗШ №2), які звеселяли присутніх та залучали дітей до участі у різних конкурсах.
Широківська районна бібліотека цього дня презентувала мешканцям та гостям селища тематичні виставки «Рушник вишиваний – Вкраїни душа» та «Мій край у всьому неповторний». Матеріали виставок знайомили з талантом місцевих майстринь-вишивальниць, наочно демонстрували їхні роботи. Бажаючі дізнатися більше про історію та розвиток української вишивки, познайомитися з технікою виконання та її видами мали змогу переглянути також і книги, які доповнювали виставку «Рушник вишиваний – Вкраїни душа». А на виставці «Мій край у всьому неповторний» в обрамленні прекрасних вишитих рушників були розміщені фото неповторних краєвидів нашого селища.







четвер, 19 травня 2016 р.

«Я – громадянин правової держави»

17-18 травня працівники відділу обслуговування РКЗ «Широківська районна бібліотека» взяли участь у заході, ініційованому Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді Широківської райдержадміністрації. В усіх школах району для учнів середнього та старшого шкільного віку проводилася година правової інформації «Я – громадянин правової держави». У заході також взяла участь інспектор Кримінальної виконавчої інспекції, яка у своїх виступах звертала увагу присутніх на види правопорушень серед дітей шкільного віку та адміністративну і кримінальну відповідальність за них.  
Соціальний працівник Центру популяризувала серед дітей здоровий спосіб життя, розповідаючи про різні шкідливі звички, їх згубний вплив на підростаючий організм та про боротьбу з ними.
Завідувач відділом обслуговування районної бібліотеки підготувала для дітей інформаційне повідомлення «Як стати успішним». Її розповідь стала цікавим та корисним доповненням до заходу.  













понеділок, 16 травня 2016 р.

До Року англійської мови в Україні

В рамках заходів щодо відзначення року англійської мови та Дня Європи в Україні працівники Широківської районної бібліотеки підготували для відвідувачів Інтернет-центру Інтернет-мандрівку «Мандруємо англомовними країнами». Тим, хто цікавиться подробицями сучасного життя в різних європейських країнах, бібліотекарі запропонували переглянути відеоролики «Подорож столицями Європи», «Мандруємо Європою» та «Один день в Лондоні», а молодь, яка паралельно прагне ще й поглибити  свої знання з англійської мови, переглянула документальний фільм «Англія». З творами англійських письменників відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися, переглянувши матеріали літературної вітрини «Літературний євротур», яка оформлена в Центрі слов`янської писемності та культури.


"Забуті історією, повернуті народові"

На цьому дні відзнака чорна,
Щоб нагадати нам щемливо
Про літ страшних жорстокі жорна
І людських доль нелюдське мливо.

Указом Президента України від 21 травня 2007 року «Про заходи у звязку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Україні встановлено День памяті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня. В цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій сталінського режиму, що, починаючи з 1929 року, трьома хвилями прокотилися по Україні. Найжорстокіша хвиля припала на період 1936-1938 роки – так званий «великий терор». Репресіям піддавалися інтелігенція, керівники, партпрацівники, військові, а також рядові робітники та колгоспники. Головним наслідком «великого терору» в Україні було фізичне винищення найбільш активної та інтелектуальної частини нації і тотальне розтління тих, кого терор не зачепив.  А це – арешти понад півтора мільйона осіб та розстріл майже 700 тисяч людей.
Широківщину також не оминула страшна репресивна машина. Жертвами безчесних протизаконних методів слідства, арештів та розстрілів  стали 54 жителі нашого краю. А близько 158 родин так званих куркулів було позбавлено всіх існуючих прав і вислано в північні райони Радянського Союзу. Серед репресованих був і один з наших земляків, просвітянин, актор, публіцист, громадський діяч Андрій Васильович Авраменко-Ирій, репресований і розстріляний у 1944 році, а реабілітований лише 1994 року. У 2001 році на фасаді Широківської районної бібліотеки на його честь встановлено меморіальну дошку, до якої щорічно збирається громада селища у ці скорботні травневі дні. Ось і цього року 15 травня працівники книгозбірні підготували годину скорботи «Забуті історією, повернуті народові», у якій взяли участь заступник голови Широківської райдержадміністрації Лариса Прокопенко, керівник апарату райдержадміністрації Лариса Кривомаз, керівник виконавчого апарату районної ради Вікторія Лаврова, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Любов Лисогор, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, райради, підприємств, установ та організацій селища, представники громадськості.
Присутні вшанували пам'ять безвинно звинувачених хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки Авраменку-Ирію Андрію Васильовичу.
Епілогом заходу стали слова ведучих:

«Ми живемо в інший час і не причетні до тих страшних подій, але не маємо права їх забувати. Ми повинні памятати, яку страшну трагедію довелося пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до Незалежності. А пам'ять людська вічна, вона безсмертна і нетлінна. І допоки житиме пам'ять – житиме народ». 








"Забуті історією, повернуті народові"

В рамках заходів щодо відзначення Дня пам'яті жертв політичних репресій та вшанування безвинно загиблих українців в результаті сталінського репресивного режиму в Широківській районній бібліотеці відчинив свої двері "Бібліотечний кінозал", де молодь мала змогу переглянути фільм з серії "Невідома Україна" - "Замордовані покоління".



середа, 11 травня 2016 р.

«Літературний євротур»

11 травня в рамках заходів до Дня Європи в Україні в Центрі словянської писемності і культури Широківської районної бібліотеки відбулася презентація літературної вітрини «Літературний євротур». На виставці представлені твори європейських письменників: Анни Зегерс, Артура Конан-Дойля, Александра Дюма, Седі Джонс та багатьох інших всесвітньо відомих митців пера.

Колектив районної бібліотеки щиро запрошує усіх бажаючих відвідати нашу книгозбірні, ознайомитися з  матеріалами виставки та обрати собі книгу для душі. Ласкаво просимо!!!




«Забуті історією, повернуті народові»

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року в Україні щороку у третю неділю травня відзначається День пам'яті жертв політичних репресій.
Цей день встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України 30-х років, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
Широківська районна бібліотека розпочала проведення циклу заходів, приурочених до цієї скорботної дати в історії українського народу, з презентації виставки-огляду «Забуті історією, повернуті народові». Матеріали виставки знайомлять відвідувачів з іменами та творчістю поетів і письменників «Розстріляного Відродження»: Валерян Підмогильний, Мирослав Ірчан, Михайло Івченко, Микола Вороний, Олександр Олесь, Михайло Драй-Хмара, Гнат Хоткевич та інші.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню найближчими днями та переглянути матеріали виставки. 

четвер, 5 травня 2016 р.

"На пам'ять не накладено ТАБУ..."

«Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас
Величне свято Перемоги.»
Минає 71-й рік з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша і прийшов мир, такий довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною – ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає людська пам’ять ...       

До Дня пам`яті і примирення та до Дня Перемоги працівники Широківської районної бібліотеки для учнів МЦППК підготували літературно-музичний вечір пам`яті «На пам'ять не накладено ТАБУ». Під час заходу молодь декламувала вірші поетів-сучасників про подвиги та звитяги своїх дідів і прадідів в роки війни; звучали пісні, які супроводжувалися документальною воєнною кінохронікою. Також присутні мали можливість ознайомитися з художньою і документальною літературою на військову тематику, що була представлена переглядом літератури «Тихі зорі нашої памя`ті», та переглянути роботи художників, які експонувалися на виставці-вернісажі «Війна на полотнах митців».





"Війна на полотнах митців"

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацистами.
    В ці травневі дні, коли ми відзначаємо День Перемоги та День пам`яті і примирення, в читальній залі Широківської районної бібліотеки експонується виставка-вернісаж «Війна на полотнах митців», яка представляє картини на військову тематику художників Г.Мацегори, АНаседкіна, О.Лопухова, В.Костецького та ін.

      Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки і познайомитися з полотнами цих та інших художників, які за допомогою пензля та фарби увіковічнили подвиг українського народу у Другій Світовій війні.