пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

«Пам'ятайте уроки Чорнобиля!»


26 квітня! В пам'яті українського  народу – це день чорнобильського лиха, болю, суму. І забути  це, і викреслити  із нашої пам'яті – неможливо.
Сьогодні до річниці аварії на ЧАЕС для  юнацтва завідувач Шестірнянською сільською бібліотекою-філією спільно з КЗ «Шестірнянська школа ЗСО» підготували та провели годину пам'яті «Пам'ятайте уроки Чорнобиля!».
Присутні  довідалися про аварію 33-річної давнини та страшні наслідки чорнобильської катастрофи, переглянувши документальний фільм. А також дізналися про наших земляків, які мужньо боролися  із злощасним атомом, виконуючи  свій громадянський обов'язок в зоні Чорнобильської АЕС. Серед них: Деменський В.М., Макарчук В.М., Орлов П.П., Суздаль В.М., Спаський В.А., Чабаненко М.І.








четвер, 25 квітня 2019 р.

В рамках акції "Привітай ветерана"


Війна! Це дуже страшне слово. І дуже страшно, що ми сьогодні досить часто зустрічаємося з ним. А ще страшніше, коли люди гинуть, захищаючи свою Батьківщину. Як от зараз… Або як в роки Другої Світової війни.
Війна 1941-1945 років забрала багато життів наших українців, принесла багато горя і страждання. Воювали всі – від малого до великого. У війні гинули мирні жителі сіл, міст. Вороги не жаліли нікого: ні дітей, ні жінок, ні старих.  
І сьогодні ми з великою скорботою і гордістю згадуємо всіх тих, хто захищав нашу країну. Ми пишаємося тими, хто, ціною свого життя, відвойовував для прийдешніх поколінь мирне небо над головою.  Ми схиляємося в довічній журбі та повазі перед тими, хто добре знав, що не можна відступати, що треба боротися за свободу і живими повернутися додому.
На цей час їх – ветеранів війни – залишилися лише одиниці: тих, хто бачив війну своїми очима; тих, хто відчув на собі порох, кров і страх; тих, хто вижив у тому пеклі.
День Перемоги – це їхнє Свято! І це Свято всіх нас!
Працівники Широківської публічної бібліотеки долучилися до акції «Привітай ветерана» і у ці передсвяткові дні здійснили десант до учасника бойових дій, ветерана Другої Світової війни, широчанина Леонтія Никаноровича Карпиша. Це було сердечне спілкування з дуже цікавою людиною, справжнім патріотом і героєм. Спілкування таке потрібне як нашим ветеранам «з оголеними нервами і душею», так і нам – бібліотекарям, які зможуть донести всю правду тих страшних подій, почуту з вуст учасників та очевидців, до майбутніх поколінь дітей та молоді.
Здоров'я ВАМ, солдати Перемоги, та МИРУ всім нам!








"Віктор Веретенников: погляд на життя"


24 квітня активні читачі Широківської публічної бібліотеки, наші вірні друзі  та партнери, завітали до книгозбірні на презентацію книги Олександра Пільонова «Не выпадая из седла…». Захід проведено в рамках регіональної кампанії «Віктор Веретенников: погляд на життя». І саме ця книга якнайповніше розкриває життєвий та творчий шлях сучасного письменника Придніпров’я Віктора Веретенникова з погляду ще одного нашого сучасника, земляка, відомого журналіста Олександра Пільонова.
Перед початком обговорення книги, ведуча заходу ознайомила присутніх з громадським діячем, українським політиком, підприємцем, письменником, президентом та співвласником компанії «Комбінат Придніпровський» (ТМ «Злагода», ТМ «Любімчік»), президентом Української корпорації «Дитяче харчування» та народним депутат України 1-го та 4-го скликань Віктором Олександровичем Веретенниковим. Звісно, це далеко не все, що можна сказати про Віктора Олександровича. Адже окремі віхи його життя пов’язані не лише з письменницькою та підприємницькою діяльністю, а й презентують його як кіно- та театрального продюсера, співрежисера, актора і навіть співака. Про все це і розповідає Пільонов у книзі, яку сьогодні презентували та обговорювали під час зустрічі. А наприкінці заходу ведуча ознайомила гостей з творами самого автора – Віктора Веретенникова, – які доступні для домашнього читання для всіх бажаючих і презентовані на виставці «Літописець нашого часу».






"Віктор Веретенников: погляд на життя"


Для багатьох читачів Широківської публічної бібліотеки ім’я Віктора Веретенникова до цього року було зовсім незнайомим. Але постать нашого сучасника й земляка є досить цікавою, адже цей чоловік дуже багатогранна особистість. І дякуючи регіональній кампанії «Віктор Веретенников: погляд на життя», користувачі книгозбірні, та й ми – бібліотекарі, щодня відкриваємо для себе нові грані письменника.
Так, 23 квітня користувачі Інтернет-центру ближче ознайомилися з кіномистецькою спадщиною Віктора Веретенникова, переглянувши кінофільм «Дикий табун», знятий по однойменній книзі автора. Після перегляду фільму відбулось його обговорення. Молодь із задоволенням поділилася враженнями від переглянутого фільму. А бібліотекарі наприкінці заходу ознайомили присутніх з творами автора, які доступні для домашнього читання для всіх бажаючих і представлені на виставці «Літописець нашого часу».





вівторок, 23 квітня 2019 р.

«Люби і знай свій рідний край!»


Земле моя, запашна, барвінкова,
Ріки медові, дощі золоті,
Тільки б побачить тебе у обнові – 
Більше нічого не хочу в житті. (М.Стельмах)                                          
Природа – це життя,  здоров'я, джерело творчості,  натхнення,  краси,  добра, багатства. Хіба може бути людина щасливою без цього? Зрештою сама людина – частка природи й повністю залежить від неї. Напередодні Дня довкілля у Шестірнянській сільській бібліотеці-філії для дітей та дорослих презентовано книжково-ілюстративну виставку-фактаж «Люби і знай свій рідний край!».









четвер, 18 квітня 2019 р.

«Послухай музику землі, пізнай навколишню природу»


Природа… В цьому слові притаїлося безліч неосяжного, чарівного та прекрасного. Про дивовижний світ природи багато відомо, написані тисячі томів популярних книг, знято сотні кіно- і відеофільмів. Але вона не перестає дивувати і радувати нас все новими і новими таємницями.
Напередодні Дня довкілля та Всесвітнього дня Матері – Землі, до Широківської публічної бібліотеки завітали учні філії МЦППВ на віртуальну мандрівку «Послухай музику землі, пізнай навколишню природу».  
Унікальні місця створила природа із води, піску, гір, дерев та кам'яних брил. Іноді важко повірити в те, що ці приголомшливо красиві пейзажі, які ми бачимо – реальні. Слухаючи розповіді бібліотекарів про ці чарівні місця та переглядаючи відео, присутні побували на Херсонщині біля Лемурівського озера, у воді якого міститься більше солей ніж у Мертвому морі; на Кіровоградщині біля містичного Чорного озера з його легендами та таємницями. З Кіровоградщини перемістилися на Дніпропетровщину – в Кривий Ріг до скель МОПР та Мавринського майдану на Павлоградщині. Потім була мандрівка по «українській Венеції» – міста на воді Вилково; Тунелем кохання у Рівненській області. Під романтичні легенди присутні милувалися водопадом Шипіт та Долиною нарцисів, яка розкинулась серед смарагдових Карпат. Багато ще цікавих, дивовижно красивих, унікальних та незвіданих місць є на Україні.  Деякі з них знаходяться зовсім поряд.
Наприкінці заходу учні переглянули матеріали виставки-подорожі «Смарагдова краса України».






«Віктор Веретенников: погляд на життя»


17 квітня в Благодатнівській середній школі відбулася заочна зустріч з письменником Придніпров’я Віктором Веретенниковим «Природа, Людина, Духовність у творчості В.Веретенникова». Захід пройшов в рамках регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» – «Віктор Веретенников: погляд на життя». Завідувач Благодатнівською сільською бібліотекою-філією Тетяна Ярмоліч ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом письменника, з його творами, презентувала учням однойменну книжкову виставку.








середа, 17 квітня 2019 р.

«Віктор Веретенников: погляд на життя»


Жителі села Благодатне продовжують знайомитися з життєвим і творчим шляхом відомого письменника Придніпров’я Віктора Веретенникова. Завідувач Благодатнівською сільською бібліотекою-філією презентувала громаді твори автора «За пороги», «Скачки», «Дикий табун», «Волчий гон» та ін. під час бібліотечний десант, який здійснено в рамках регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» – «Віктор Веретенников: погляд на життя». Благодатнівців зацікавила творчість письменника, а його книги знайшли відданих шанувальників прозового слова.










«Подорож у космос»


Всесвітній день авіації та космонавтики відзначають 12 квітня. Тож і Новокурська сільська бібліотека-філія також долучилася до відзначення цього свята і провела для найменших користувачів квест-гру «Подорож у космос». На початку квесту бібліотекар ознайомила дітей з виставкою, присвяченою до Дня космонавтики та авіації. А далі учасники заходу дізналися про історію освоєння космічного простору, перших космонавтів; помандрували сонячною галактикою; розгадували ребуси; шукали мешканців космічного простору. Під час квесту діти були активними та давали правильні відповіді.