четвер, 26 жовтня 2017 р.

"Широківщина бібліотечна". Про бібліотеки Широківського району і не тільки...



«Щоб побувати в загадкових і незвичних місцях, зовсім не обов’язково відправлятися у далекі краї. Всього за 176 км від обласного центру, на відстані 18 км від міста Кривого Рогу, 12 км від найближчої залізничної станції на березі річки Інгулець  розкинулося мальовниче селище Широке.
Важко знайти на Дніпропетровщині район наскільки цікавий, наскільки і недооцінений туристами як Широківщина. Саме тут можна відчути справжність первинної природної краси; поринути в Катеринівську епоху, славну і загадкову добу козацтва; відчути теплий подих таврійських степів і замилуватися неповторною флорою та фауною цього краю».
Такими словами розпочалося чергове засідання членів клубу «Горлиця», що діє при Дачнівській сільській бібліотеці, під час якого присутні здійснили краєзнавчо-пізнавальну подорож «Мій рідний край – земля моєї долі». «Горлівчани» полинули в історію заснування краю, довідалися чимало цікавих легенд, зокрема про Дійонову криницю та Поле Близнюків, про Покровську церкву та криницю біля неї, в якій козаки святили свою зброю, та козака з шістьма пальцями на руках, що заснував село Шестірня, про козацький скарб, що схований в білій горі на березі річки; дізналися про зимівник Сіромашне, а згодом село Миколаївка, що виникло на цих землях; про найрізноманітніші кургани, що розкинулися в степах за Широким; про унікальне шестірнянське козацьке кладовище, де збереглося багато оригінальних кам’яних хрестів; про перлину Широківщини та південної України – Кобильну Балку, де колись проживали незвичайні дикі коні – тарпани.
За чашкою запашного чаю присутні уважно вслухалися в розповіді ведучих заходу, активно обговорювали та доповнювали почуту інформацію, згадуючи розповіді старожилів, захоплювалися багатющою історією та неповторною красою своєї малої Батьківщини. 


   

"Широківщина бібліотечна". Про бібліотеки Широківського району і не тільки...



Доблесні воїни, втікачі, українські лицарі та хоробрі захисники – як тільки не називали козаків їхні сучасники. Життя запорожців повне загадок і таємниць, проте одне відомо напевне: козаків поважали та мусили рахуватися з ними навіть найбільші імперії.
Про легендарне козацьке військо у свій час не знав тільки лінивий. Слава про мужність та хитрість козаків мчала світом, як вороний кінь Диким Полем. Величезні імперії добре розуміли: з козаками погані жарти. Не даремне в австро-угорської армії існувала офіційна інструкція: вступати в бій з козаками лише у разі п’ятикратної чисельної переваги.
А от наскільки добре знають життя, побут, звичаї та подвиги козаків сучасні покоління перевіряла завідувач Дачнівською СБ під час інтелектуальної гри «І козацьку бунтівну вдачу нам лишили предки з давнини». Юні користувачі бібліотеки, що завітали на захід, поділилися на дві команди «Козаки» та «Сова» та обрали лідерів. Вікторина мала три рівні складності. На кожному з рівнів дітлахи давали відповіді на поставлені запитання. А потім командам було запропоновано взяти участь у козацьких розвагах. І як підсумок – перемогла ДРУЖБА! Всі учасники отримали солодкі призи.
Відвага, мужність, хитрість, волелюбність і честь – якості, які завжди вирізняли козаків з-поміж інших армій світу. Пишаймося нашими славетними предками, берімо приклад та прославляймо рідну країну новими перемогами та добрими справами!






вівторок, 24 жовтня 2017 р.

«У вогні палала Україна»



Друга світова війна… Скільки горя та сліз вона принесла українському народу. Вона двічі прокотилася українськими містами та селами спопеляючи все на своєму шляху. До 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України,  бібліотекарі Широківської районної бібліотеки підготували виставку-реквієм «У вогні палала Україна». Матеріали виставки знайомили відвідувачів з історією Другої світової війни, спогадами воїнів-фронтовиків, з документальною фото хронікою тих років.
            Саме на українській землі у роки Другої світової війни визначалася подальша доля людства — тут відбулися одні з наймаштабніших та найбільш кровопролитних битв із ворогом. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України, загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини, цілком чи частково зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
            Війна… У цьому слові – біль та сум матерів, стогін пораненого, сльози сиріт. Це чорна сторінка в історії всього людства…



понеділок, 23 жовтня 2017 р.

А ми на ярмарку були…



Погожим осіннім днем працівники Широківської районної бібліотеки завітали на свято осені до свого давнього та вірного партнера ДНЗ №4 «Берізка». Колектив дитячого садочка запросив нас до музичної зали переглянути підготовану до свята виставу. Разом з дітлахами – вихованцями садочка – ярмаркували козаки Омелько та Гриць. Омелько з дружиною скуповували посуд для своєї «невеличкої сімейки», а Гриць продавав цілу «гарбузову родину». А ще на ярмарку бабуся продавала своїх трьох гусей – білого, сірого та в капелюсі.
Також на свято завітала Пані Осінь, для якої дітлахи співали, танцювали та розповідали вірші.
А далі нас запросили на подвір’я, де вже розгорнули свої «ятки» вправні українські господині. Чого тільки не було на їхніх столах! Скільки смаколиків, що аж очі розбігалися!
Вволю наярмаркувавшись, щасливі і задоволенні повернулися ми на робочі місця. Дякуємо нашим партнерам – вихователям та вихованцям дитячого садка «Берізка» (а також батькам вихованців) – за гарний і, головне – «смачний»! – настрій.













«Діалог з історією»



До 70-ї річниці депортації українців, другої хвилі примусового виселення їх з рідних домівок, яка носила назву «Захід», бібліотекарі Широківської районної бібліотеки підготували хвилинку історії «Діалог з історією».
Операція «Захід» була однією з найбільш масових і короткотермінових сталінських депортацій. Протягом одного дня (21 жовтня 1947 р.) з Західної України депортували понад 76 тис. осіб. Головним завданням операції було послабити український визвольний рух на Західній Україні. Для населення Західної України, як і для всього українського народу, це була справжня етнодемографічна катастрофа.