пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Працює «Biblio-Art майстерня»...

26 січня в  читальній залі Широківської районної бібліотеки відбулося перше засідання клубу «Biblio-Art майстерня», метою якого є об`єднання творчих особистостей та розкриття їхнього творчого потенціалу.
Рукоділля – невід’ємна частина життя людини і одне з найстаріших мистецтв на планеті. Нові бажання, нові творчі ідеї… З кожним днем число людей, охочих займатися рукоділлям, зростає. Можна сказати, що сьогодні спостерігається справжній бум на вироби, зроблені своїми руками. Пригадуються бабусині секрети, винаходяться нові техніки «HandMade».
Під час першого засідання – майстер-класу «Друге життя старим речам» – член клубу Наталія Вікторівна Січеокно (широківська майстриня, роботи якої неодноразово презентувалися під час загальногромадських заходів селища, району, а також брали участь в обласних та Всеукраїнських мистецьких фестивалях) показала як із панчох, які вийшли  з ужитку, створити речі, що принесуть в оселю затишок і тепло, а робота над цими виробами – задоволення. Присутні, користуючись практичними порадами майстрині, зробили килимок та квіти, що стануть в нагоді у повсякденному житі та прикрасять  інтер’єр оселі.
Увазі присутніх було запропоновано переглянути інші вироби, зроблені з панчох, а також ознайомитися з матеріалами виставки інтересів «Світ ваших захоплень».








        

четвер, 26 січня 2017 р.



Державному Гімну та Прапору - 25

«Свята спадщина. Державні символи України» – під такою назвою відбулася на базі Широківської райдержадміністрації інформаційна година, приурочена 25-й річниці Державного Гімну та Прапора нашої держави. На заході були присутні представники Широківської райдержадміністрації, районної ради та районної бібліотеки.
Бібліограф РКЗ «Широківська районна бібліотека» Володимир Книга розповів присутнім історію державних та народних символів. А також ознайомив слухачів із життєвим і творчим шляхом Павла Чубинського та Михайла Вербицького – творців нашого гімну "Ще не вмерла України і слава, і воля».
Великий інтерес у присутніх викликала презентована бібліографом книжкова виставка «Державному Гімну та Прапору – 25». На ній були представлені книги та друковані періодичні видання про державну та народну символіку України, а також про тих, хто її творив та досліджував.
«Українська офіційна та народна символіка багата, різноманітна та неповторна, – зауважила наприкінці заходу керівник апарату Широківської райдержадміністрації Лариса Кривомаз. – Такі символи – це наша історія, неоцінене духовне надбання українського народу, те, що є нашою візитівкою у цілому світі та те, що, безперечно, нас згуртовує».

пʼятниця, 20 січня 2017 р.

«Події і особистості революційної доби»

В історії нашої країни є події, які за своїм історичним значенням доленосні. Одна з них – Соборність України. Буремного 1919 року, 22 січня, у Києві на Софійському майдані було проголошено злуку ЗУНР і УНР. І хоча державі не пощастило тоді зберегти єдність і незалежність, Акт злуки став реальним втіленням одвічної мрії українців про суверенність своєї держави.
До Дня Соборності України та в рамках відзначення 100-річчя Української революції працівники Широківської районної бібліотеки для молоді підготували історичний журнал «Події і особистості революційної доби».
    У новітній історії України період з березня 1917 р. по березень 1921 р. посідає особливе місце. Це драматичний, вкрай суперечливий і водночас насичений гострою боротьбою за незалежність та самостійність час, в якій беруть участь різні політичні сили.   На політичній арені з`являються нові особистості: Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Сергій Єфремов, Борис Мартос, Симон Петлюра, Павло Скоропадський… Про цих та інших політичних діячів буремних революційних подій, які намагалися створити єдину незалежну і самостійну Україну,  йшла мова під час заходу.
      Ідея Соборності генетично закладена в українцях з давніх давен.  З історією українського народу, який на протязі багатьох століть боровся за свою державність, знайомили матеріали книжкової виставки-панорами «Соборна країна – навіки єдина», презентація  якої відбулася під час заходу.    





Святки завітали і до нашої хатки

Раз в крещенский вечерок
Девушки гадали:
За ворота башмачок,
Сняв с ноги, бросали;
Снег пололи; под окном
Слушали; кормили
Счетным курицу зерном;
Ярый воск топили;
В чашу с чистою водой
Клали перстень золотой,
Серьги изумрудны…
 
Хто хоча б раз у житті не чув ці рядки із вірша Р.Жуковського «Світлана»? І хто хоча б один раз у житті не ворожив на Святки?    
Тож напередодні свята Водохреща в Новокурській сільській бібліотеці зібралися члени клубу «Підліток» на бібліотечні посиденьки «Святки завітали і до нашої хатки», щоб згадати старовинні способи ворожіння і поринути в світ чарівної магії. Цим заходом було завершено цикл зимових новорічних і різдвяних свят, що проходили у книгозбірні з початку грудня 2016 року.
Запрошені на захід принесли з собою до бібліотеки не тільки позитивний настрій, але й яскраве дійство із колядками та щедрівками, піснями й танцями, яке супроводжувалося святковим дитячим галасом.
Далі мова пішла про свята новорічно-різдвяного циклу: Андрія, Варвари, Сави, Миколая, Новий рік, Різдво, Старий Новий рік, Меланію, Василя та, власне, Водохреща, яке названо на честь хрещення Ісуса Христа у річці Йордан.
А потім занурилися в світ старовинних забав, звичаїв та традицій. Завідувач бібліотекою підготувала для дітлахів різноманітні ігри, розваги, а для бажаючих дізнатися що їх чекає у новому році, було організовано куточок для гадання з усіма необхідними для цього атрибутами. Ворожили різними способами, задавали самі найпотаємніші питання. Кожен з присутніх мав бажання дізнатися про свою долю, про майбутнє і вірив, що наступний рік принесе тільки хороше, добре у їхнє життя.
Час сплинув  непомітно. Ігри та веселощі вичерпалися, а спілкування учасників заходу продовжилося за чашкою запашного чаю з солодощами.










четвер, 12 січня 2017 р.

Улюблені поети Придніпров’я
Готуємося до участі в регіональній кампанії
Нещодавно в Широківській районній бібліотеці було велелюдно. До книгозбірні завітали представники різних закладів та установ нашого району, а також усі ті, хто любить і читає книги. Для гостей була презентована книжкова виставка «Поетичні обрії земляків». Біля виставки працівники бібліотеки провели огляд літератури на тему «Мій край – залишусь я з тобою!». Насамперед вони ознайомили читачів із збірниками віршів письменників нашого регіону, зокрема – Олександра Пільонова, Миколи Олексієнка, Павла Глазового, Людмили Красулі, Валентини Курило та Ірини Гончаренко. Також відвідувачі мали змогу переглянути різні антології поезії та альманахи літературних студій нашого ріднокраю, а ще деякі історико-краєзнавчі дослідження Придніпров’я, представлені на вищезгаданій виставці.
Ця виставка та проведений огляд літератури – один з підготовчих етапів до регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я», яка, як заплановано, проводитиметься з 1 лютого по 30 вересня 2017 року в межах проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом».
«Ми повинні постійно формувати та підтримувати потужний, невгасимий інтерес до творчої спадщини поетів нашого регіону, – вважає директор РКЗ «Широківська районна бібліотека» Лілія Бондарчук. – Потрібно регулярно просувати та усебічно популяризувати поетичні доробки наших земляків шляхом активізації інформаційної, просвітницької діяльності та сучасних інтернет-технологій. Зрештою це і є одне із провідних завдань регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я».
Завідувач краєзнавчого сектору Світлана Курочка ознайомила відвідувачів книгозбірні із умовами проведення вищепойменованої кампанії. Також розповіла, що на базі Широківської районної бібліотеки запланована зустріч із відомим поетом Придніпров’я, автором гімну Широківщини Олександром Пільоновим. А ще запропонувала присутнім прочитати поетичні рядки згаданого письменника на конкурсі читців-декламаторів «Читаємо разом поетів Дніпропетровщини», який є одним із головних заходів регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я». Більш детальну інформацію про заходи, які проводитимуться в межах цієї кампанії, можна почерпнути на інтернет-порталі «ДніпроКультура» або ж зателефонувати за номером: (05657) 2-90-63. Тож, чекаємо на конструктивні і оригінальні поради, пропозиції стосовно проведення заходів у межах регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я».