вівторок, 25 жовтня 2016 р.

«Я не повалений, я лиш приліг, щоб раптом встати на весь зріст…»

Іван Багряний…  Це одна з найяскравіших і найдраматичніших постатей в українському письменстві XX ст., яка вже два десятиліття перебуває в центрі уваги читачів та дослідників української літератури. Доля з цією видатною людиною обходилась дуже жорстоко. 3 дитинства його оточувала неприваблива пореволюційна дійсність, потім супроводжували постійні переслідування, заборони, стеження, наклепи, ув'язнення, заслання, еміграція.  Переслідуваний і караний на Батьківщині, Іван Багряний не для всіх виявився бажаним та зручним і в еміграції. Надто незвичайні думки він виголошував і відстоював, надто неймовірної тактики дотримувався.    
До 110-річчя з дня народження письменника працівники Широківської районної бібліотеки змалювали для учнів МЦППВ  літературний портрет «Я не повалений, я лиш приліг, щоб раптом встати на весь зріст…». Під час заходу звучали спогади друзів та знайомих письменника, думки критиків про його творчість, уривки з автобіографії. Знайомлячись з творчістю Івана Багряного та переглядаючи уривки з художніх фільмів за його романами «Тигролови» і «Сад Гетсиманський», учні пізнавали не просто долю головних героїв його творчого доробку, а саме життя письменника. Адже, переживання, душевні муки, страждання дійових осіб творів свідчать про те, що всі вони значною мірою є автобіографічними.  
Також присутнім було запропоновано ознайомитися з матеріалами тематичної виставки «Перед дверима безсмертя».  

      



понеділок, 24 жовтня 2016 р.

До Дня людей похилого віку

1 жовтня в Олександрівському Будинку культури до Дня людей похилого віку відбувся захід «Хай ваша осінь буде золотою». Завідувач Олександрівською сільською бібліотекою також приєдналася до заходу і підготувала у фойє приміщення тематичну виставку творчих робіт мешканців села «З ремеслом дружити - в житті не тужити» та провела благодійну промо-акцію «Ми принесли Вам книгу».



До Дня захисника України

Завідувач КЗК "Олександрівська сільська бібліотека" 13 жовтня взяла участь у заході "Посвята в козачата", що відбувся в Олександрівській СЗОШ для учнів молодшого шкільного віку.






вівторок, 18 жовтня 2016 р.

До Дня захисника України

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом.

На виконання постанови Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості завідувач Розилюксембурзькою СБ підготувала для громади ряд заходів.

13 жовтня зранку у бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «Та ідуть через віки у безсмертя козаки»,  яка знайомила користувачів книгозбірні з історичним минулим нашого рідного краю.
Трохи пізніше завідувач бібліотекою завітала до учнів середнього шкільного віку Калинівської СЗОШ і провела урок мужності «Хоробрі серця». Під час заходу учні прослухали цікаву розповідь про історію воєнних часів нашого минулого та розповідь-історію, учасниками якої є ми зараз. Учень 7 класу Шворак В’ячеслав продекламував вірш «Зона АТО», який написав учасник АТО Базар Володимир Ярославович. А на закінчення уроку всі разом виконали пісню «Молитва за Україну».
А о 13.00 годині всі дружно перемістилися у спортивну залу школи, де пройшла Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл-Джура». 94 козаки боролися за звання найспритніших та найрозумніших джур. Кожній з 11 команд (роїв) необхідно було пройти випробування в змаганнях та конкурсах.


15 жовтня В рамках соціокультурної акції «Хай буде мир над Україною» Розилюксембурзькою сільською бібліотекою учням Калинівської СЗОШ було презентовано виставку малюнків «Ми за мир!», проведено виховну годину «Україна єдина!» та майстер-клас «Голуб миру над Україною».










середа, 12 жовтня 2016 р.

«Широківщина: шлях крізь віки»

Історія щедро обдарувала Широківщину доблесними подіями. Тут промчалися епохи, кожна з яких, незалежно від барв і кольорів своїх сторінок, світлих чи трагічних подій, залишила по собі щось неповторне, яке збагатило наш народ безцінним історичним, культурним та духовним скарбом. І щоб не згасла пам'ять про минуле, про кращих людей, яких народила, виплекала, дарувала їм творчу наснагу й невмирущу славу Широківська земля, мусимо завжди берегти, пам’ятати та передавати історію нашої малої Батьківщини нащадкам.

11 жовтня напередодні Дня селища Широке до районної бібліотеки завітали учні МЦППВ. Краєзнавчим сектором для них було проведено історичний екскурс «Широківщина: шлях крізь віки». Молодь поринула в історію становлення нашого краю. Розповідь ведучих супроводжувалася переглядом уривків з документального фільму про Широке, знятого у 80-х роках ХХ століття, а також презентацією відеороликів «Мандрівка краєвидами Широківщини» та «Козацькі скарби Широківщини». Завершився захід оглядом літератури, представленої на тематичній виставці «Широківський край – історії скарбниця».



середа, 5 жовтня 2016 р.

«Місце зустрічі – бібліотека»

30 вересня гостинно зустрічала завідувач Запорізькою СБ своїх активних читачів. Для них цього дня було проведено день відкритих дверей «Місце зустрічі – бібліотека». Розпочався захід з хвилинки-цікавинки «Цікаві таємниці книжкової полиці», під час якої присутні здійснили таємничій бібліо-квест «У вас проблеми? У нас – рішення!». А далі за чашкою запашного чаю в приємній теплій атмосфері гості спілкувалися між собою, обговорюючи роль книги та читання в житті кожної людини, значення бібліотеки для культурного розвитку громади, бібліотечні послуги та шляхи їх оновлення. Завершилося спілкування презентацією виставки-реклами «Душі аптека – бібліотека» та бібліографічним оглядом матеріалів, представлених на ній. 







  


«Книга маленьке віконце, а через нього увесь світ видно»

28 вересня в Олександрівській книгозбірні відбулася екскурсія бібліотекою «Книга маленьке віконце, а через нього увесь світ видно», приурочена Всеукраїнському дню бібліотек. В заході приймали участь учні 5-6 класу з вчителями, яких завідувач бібліотекою ознайомила з розмаїттям книг, що є у фонді установи, розповіла  про роль  книги і читання в житті людини,  презентувала  книжкову виставку «Парад новинок». Читацький актив книгозбірні підготував до показу сценки про те, як  потрібно правильно читати книгу, та про хвору книгу, яку необхідно терміново полікувати. Всі присутні на заході взяли активну участь у «лікуванні»,  а лікар  Айболить наостанок провів  невеличкий майстер-клас по виготовленню книжкових закладок. За активну участь у заході кожен з присутніх отримав солодкий презент. А на завершення всі бажаючі мали змогу поповнити бібліотечну «Валізу вражень» своїми думками та побажаннями.




«Тобі розкаже сива давнина, як край мій жив, боровся й розвивався»

23 вересня в  Олександрівській  бібліотеці до 150-річчя  від дня народження
Михайла Сергійовича Грушевського  для учнів середнього шкільного віку проведено історичну годину «Тобі розкаже сива давнина, як  край  мій жив, боровся  й розвивався».  Завідувач бібліотекою підготувала для присутніх інформаційний колаж з фактів, що стосуються  біографії  видатного  історика. Було також презентовано книжкову виставку  «Свою Україну любіть» та проведено огляд літератури «М.Грушевський: життя і діяльність очима нащадків». Наприкінці  заходу дітлахам запропоновано взяти участь у вікторині, за допомогою якої учні перевірили свої знання про історичне   минуле нашої держави.  



вівторок, 4 жовтня 2016 р.

«Радість в кожну оселю»

Об’єднуючи свята Всеукраїнський день бібліотек та День людей похилого віку 1 жовтня завідувач Чапаєвською сільською бібліотекою Ярмоліч Тетяна Сергіївна та директор Чапаєвського будинку культури Рожко Ірина Олексіївна  провели акцію «Радість в кожну оселю», відвідавши людей старшого покоління села Чапаєвка, колишніх активних читачів сільської книгозбірні.
Доля кожного з них палахкотить розмаїттям барв: у одних – тихим бабиним літом, у інших суцільним присмерком, а то й нудьгою, декого непокоїть здоров’я. Та всі вони невтомні трудівники, гарні господарі, цікаві співрозмовники, мудрі хранителі наших звичаїв та обрядів.
Бажаючи дорогим бабусям та дідусям здоров’я й довголіття, організатори акції підготували їм маленькі подарунки – мед з горіхами, калину до чаю та квіти для радості.  Бібліотекар розповідала про нові послуги бібліотеки, нові надходження, масові заходи, що проходять в книгозбірні. Бажаючі щось цікаве почитати, обрали собі книгу до смаку, а любителі періодики мали змогу переглянути районну газету «Вісник» та обласну газету «Зоря».
Спілкуючись з нашими односельцями (відвідали 17! осель), дійшли висновку: як мало і як багато їм потрібно для рівноваги та спокою. І так хочеться, щоб не лише в цей день у них був гарний настрій, а щоб кожна хвилина життя додавала бадьорості, сил та наснаги.  













         



«Через бібліотеку – у майбутнє»

30 вересня до Чапаєвської сільської бібліотеки на День відкритих дверей «Через бібліотеку – у майбутнє» завітала громада села. Завідувач бібліотекою Ярмоліч Тетяна Сергіївна запросила своїх гостей до бібліо-кафе «Книжкове царство – мудре господарство», де відбулася дегустація літературних новинок і бібліотечних послуг за чашкою запашної кави, та розповіла про напрямки діяльності та стратегію розвитку закладу. У заході взяв участь Чапаєвський сільський голова Пузін Вячеслав Вікторович, який у своєму привітальному виступі відзначив тісний взаємозв’язок в діяльності влади, громади та закладів культури на території сільської ради.
Також присутні здійснили бібліотечний квест «Дім, який відкриває світ», а наостанок ознайомилися з матеріалами літературного вернісажу «Для мене книга – світло дня», книжкової виставки «Дивосвіт скарбів книжкових» та інформаційної вітрини «У царстві мудрості, історії і тиші».