Кожного
року, у другу неділю вересня, вся планета відзначає Всесвітній день журавля.
Цього року свято припадає на 13 вересня.
Воно покликане привернути увагу всього світу до загрози зникнення цих птахів.
Журавлі мають унікальну та багату історію – перші предки птахів жили ще за часів динозаврів, тобто 40-60 мільйонів років тому.
Про журавлиний клин знають навіть ті, хто ніколи його не бачив.
У багатьох народів цей птах – символ вірності, щастя, довгого життя.
Зараз налічують близько 15 видів журавлів. Деякі із них занесені до Червоної книги.
Найменший з видів журавлів – журавель степовий, найвищий – індійський журавель, найважчий – японський журавель.
Журавлі, що мешкають в Європі і Азії, під час польоту можуть досягати висоти до 10 км.
Колись журавель був промисловою птицею, але зараз він перебуває під охороною закону.
Журавлі соціальні птиці, живуть великими групами, зграями, при цьому, журавлі – моногамний вид, тобто одна пара на все життя. Деякі види журавлів постійно живуть на одній території, а інші сезонно мігрують. Що примітно, пари зазвичай відкладають два яйця в кладці, при цьому – обоє батьків піклуються про пташенят до 10 місяців після вилуплення. Середня тривалість життя журавля в дикій природі складає від 20 до 30 років.
В Україні гніздиться 2 види журавлів – журавель сірий та журавель степовий. Обидва види занесені до Червоної книги України. Журавель сірий гніздиться переважно у болотистих районах Полісся. Це великий довгоногий птах, завбільшки як свійська гуска, з довгою шиєю, прямим сильним дзьобом. В нашому краї будують свої домівки журавлі степові.
В українському фольклорі журавель – символ весни і пробудження природи від холодів. Спостерігаючи за поведінкою цих птахів, наші предки передбачали погоду. У народі примітили: «ранній приліт журавлів – на ранню весну», «журавлі летять низько – зима вже близько».
Юні користувачі Благодатнівської сільської бібліотеки-філії неодноразово здійснювали екологічні мандрівки до журавлиного сімейства, що поселилися в селі Григорівка. Адже так цікаво спостерігати за цими дивовижними птахами!
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до книгозбірні та ознайомитися з багатим цікавим матеріалом, що є в бібліотеці про цих чудових, дивовижних птахів.
Немає коментарів:
Дописати коментар