четвер, 12 березня 2020 р.

«Шевченко в нас один, як одна мати, як одна Україна»


9 березня виповнилося 206 років від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди в Благодатнівській сільській бібліотеці-філії презентовано для користувачів книжкову виставку «Шевченко в нас один, як одна мати, як одна Україна». Користувачів бібліотеки зацікавила виставка та цікава добірка маловідомих фактів про найвідомішого українського поета.






середа, 11 березня 2020 р.

"Кінозал вільного часу"


Сьогодні відвідувачі «Кінозалу вільного часу» переглянули пригодницько-драматичний фільм «Малефісента», знятий режисером Робертом Стромбергом на основі казки Шарля Перро «Спляча красуня». Перегляд фільму приурочено до відзначення одного з незвичних свят цього тижня – Міжнародного дня сну (13 березня).


вівторок, 10 березня 2020 р.

«Живе і мислить Україною»


Щороку в березні до нас
Значний приходить час.
Це ж народився наш Тарас –
Творець палких пісень.
До 206-ї річниці з дня народження видатного поета й художника, Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка працівники дитячої бвбліотеки підготували для своїх юних користувачів літературну годину «Живе і мислить Україною». На захід до книгозбірні завітали вихованці ДНЗ №6 «Журавлик» та ДНЗ №4 «Берізка».
Дітлахи декламували віршики Шевченка, які підготували спеціально до свята, переглянули декілька відео по творчості автора, прослухали вірші та пісні на слова Великого Кобзаря. А наостанок ознайомилися з книжечками по творчості Кобзаря, які є у фонді бібліотеки.  












«Найсвятіша любов материнська»


Весна іде! Весна іде!
Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну, і день дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Чудова, прекрасна пора весна. Ця пора дуже особлива, тому що найголовніша поезія весни – це свято 8 березня! Свято наших сестричок, матусь, бабусь та й взагалі свято всіх жінок.
Напередодні Міжнародного жіночого дня в Новокурській сільській бібліотеці-філії  відбулося свято «Найсвятіша любов материнська».  Розпочалося воно з традиційних поздоровлень наших хлопчиків, які розказували вірші, гуморески, співали пісні присвячені мамам, бабусям. З найніжнішим святом весни всіх присутніх привітала також і завідувач бібліотекою Тетяна Чубара.
Концертна програма продовжилася презентацією сценки «Один раз на рік буває 8 березня» та показом дефіле «Жінка завжди залишається жінкою». А також всі присутні мали змогу взяти участь в цікавій конкурсно-розважальній програмі  з конкурсами: «Замотай дитину», «Кутюр'є», «Одягни свою кохану» та інші. На останок на усіх чекав солодкий стіл.










«Край, щедрий талантами»


В селі Благодатне багато талановитих та творчих людей. З творчою виставкою «Світ рукоділля», на якій були представлені нові роботи вишивальниці Валентини Іванівни Ворон, жителі села мали можливість познайомитися 7 березня під час проведення святкового концерту до Міжнародного жіночого дня. Односельці щиро вітали Валентину Іванівну зі святом та бажали здоров’я і творчого натхнення. Відзначимо, що Валентина Іванівна – активна користувачка Благодатнівської бібліотеки і неодноразово ділилася з благодатнівцями своїм захопленням.






«Жінки бувають різними, як квіти весняні»


Під такою назвою відбулася зустріч членів клубу за інтересами «Любава» напередодні свята 8 Березня в Запорізькій СБФ. З привітанням до жінок звернулася завідувач бібліотекою Тетяна Білоусенко. А далі за чашкою запашного чаю присутні спілкувалися, брали участь у різноманітних конкурсах та вікторинах. Декламували свої улюблені весняні поезії.
8 Березня символізує собою весну, любов і красу. Березень особлива пора, бо він освячений усмішками, ласкою та ніжністю, бо він віншує весну в природі та в наших серцях. А «Наші жінки – це квіти України». Саме так називалася літературно-портретна галерея, оформлена в бібліотеці до свята.






«Бринить книжок різноголосся»


Напередодні 206-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка в Шестірнянській сільській бібліотеці-філії для користувачів дошкільного та молодшого шкільного віку відбувся літературний вояж «Бринить книжок різноголосся». Мета заходу: популяризація високохудожнього таланту поета, письменника, художника Т.Шевченка, привернення уваги читачів до творчості Великого Кобзаря, заохочення дітей до читання його творів та вшанування пам'яті видатного українського  митця.
Під час заходу присутні взяли участь у конкурсі малюнків до прочитаних творів Тараса Григоровича. По завершенню заходу всі разом заспівали пісню «Реве та стогне Дніпр широкий...».
До уваги користувачів презентовано книжково-ілюстративну виставку «Вічне слово Кобзаря».










четвер, 5 березня 2020 р.

На Широківщину за покликом душі


Сьогодні в читальній залі Широківської книгозбірні було досить людно. А ще – дуже цікаво, поетично, багато, повчаюче й захопливо. Адже на зустріч з широчанами «За покликом душі» завітав криворізький журналіст, член Національної спілки журналістів України, краєзнавець, літературний редактор, видавець, гід-екскурсовод  турагенції «Криворізький меридіан» Іван Найденко.
Багатогранна особистість – такими двома словами можна охарактеризувати Івана Володимировича. А ще про нього можна сказати – закоханий в історію. Бо його розповіді на історичну тематику змушують присутніх затамувати подих і забути про час.
Багато цікавого та нового про історію нашого краю дізналися присутні на заході. Та ще й доторкнулися до поетичної струни в душі нашого гостя. Його вірші справжні, живі, окрилені, поетичні. Як і справжня любов до нашої Широківщини. Ось як говорить про це сам Найденко: «Широківський край – це для мене щось особливе. Козацька земля, традиції, живий козацький дух – у мене тут просто тремтить душа…».
Колектив бібліотеки щиро вдячний Вам, Іване Володимировичу, за такий чудовий захід. За те, що локацією для презентації своєї творчості широчанам Ви обрали саме нашу книгозбірню. Бажаємо Вам подальшої творчої наснаги, нових звершень, щасливої долі та многії літа. І сподіваємося на наступні приємні зустрічі.







«Голосуй за книгу – обирай майбутнє»


Книга відіграє важливу роль в розвитку підростаючого покоління. Вона закладає основи такої людської якості, як допитливість; допомагає опанувати мовою – ключем до пізнання навколишнього світу, природи, речей, людських відносин. Тому прищеплювати інтерес до книги необхідно з самого раннього дитинства.
З цією метою працівники дитячої бібліотеки КЗК «Широківська публічна бібліотека» розпочали реалізацію короткострокового проекту з популяризації читання «Любити книгу з дитинства». 5 березня в його рамках відбулася презентація тематичної виставки «Голосуй за книгу – обирай майбутнє». До книгозбірні завітали найактивніші читачі – учні Широківської школи №1. Бібліотекарі разом з дітлахами згадали улюблені книги з їхнього дитинства, а також презентували присутнім нові надходження до бібліотеки. І наостанок побажали: «Нехай читання стане для вас постійною традицією».




Книги-ювіляри


Книга – один з головних засобів навчання, розвитку та душевної наснаги. Книги, як і люди, мають свій рік народження.
У Шестірнянській сільській бібліотеці-філії є різні книги, твори українських, російських та зарубіжних авторів. Книги, презентовані юним користувачам нашої книгозбірні сьогодні, об'єднує одне: це книги-ювіляри.                Щороку книги-іменники мають «шанс» потрапити до рук читачів і не бути забутими серед книжкового різноманіття. А тому їм відведено почесне місце у фонді.