пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

«Дороги війни – дороги Перемоги»


Кожна дата для людей стає значимою та пам'ятною лише тоді, коли вони відносяться до неї із великою шаною та розумінням масштабності подій.         76-та річниця звільнення Шестірні від нацистських окупантів в роки Другої Світової війни саме так і сприймається як свято пам'яті та людської вдячності за велику самопожертву тисяч солдатів, які полягли на полях слави, звільняючи наш район та села від ворога. А тому сьогодні на годину патріотичної пам'яті «Дороги війни – дороги Перемоги» у Шестірнянській сільській бібліотеці-філії зібралося молоде покоління – учні школи, щоб схилити голови та низько вклонитися перед пам'яттю тих, хто віддав життя в ім'я врятування рідної землі.                                          
До уваги відвідувачів книгозбірні також було презентовано книжково-ілюстративну виставку «Вони визволяли наш край».









четвер, 27 лютого 2020 р.

«Свято, що об’єднує покоління»


До 76-ї річниці визволення села Благодатне від нацистських окупантів в роки Другої Світової війни біля братської могили проведено патріотичну годину «Свято, що об’єднує покоління».
До присутніх з промовою звернулися голова ради ветеранів С.Д.Шишка, директор школи Л.Б.Лабуз та завідувач сільською бібліотекою Т.С.Ярмоліч. Виступаючі розповіли присутнім про бойові дії, які проходили в лютому 1944 року на території Благодатнівського старостинського округу, про наших земляків – учасників бойових дій та односельців, які загинули на фронтах Другої світової, і побажали всім миру.
Учасники заходу, учні Благодатнівської школи та односельці поклали квіти до братської могили та вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.
В сільській бібліотеці до заходу презентовано книжкову виставку «Памятаємо, славимо, вшановуємо».






Наїлися, напилися і додому розійшлися


Масляна, Сирний тиждень, Млинниця, Ма́сниця, Сиропу́стниця, Колодій… Як тільки не називають це давньослов’янське свято, яке  відзначається протягом тижня перед Великим постом. На масляному тижні працівники Широківської публічної бібліотеки запросили учнів філії МЦППВ на театралізоване дійство «Млинцеве царство».
Бібліотекарі знайомили присутніх з історією свята та традиціями святкування Масляної, як в Україні, так і в інших країнах, де кожен день має свої звичаї і свою назву. Понеділок — зустріч масляної. Вівторок — загравання… П’ятниця – тещині вечірки. Субота — посиденьки зовиці… А ще бібліотекарі підготували різноманітні конкурси та ігри: хто зав`яже  більше хусточок; хто швидше зробить намисто із бубликів; хто найбільше знає приказок та прикмет про Масляну… Кожен учасник, а участь приймали всі присутні, адже конкурси були і для глядачів, отримував смачний золотистий млинець.
Головною прикметою свята, як вважали наші предки, є – якщо на Масляну не повеселишся як слід, весь рік будеш сумувати. Тож у веселій дружній атмосфері з ворожінням на млинцях та їх поїданням із медом, джемом та варенням і фотографуванням на пам'ять біля виставки-експозиції «Масляну гуляєм, весну зустрічаєм» завершилася Масляна у бібліотеці.












середа, 26 лютого 2020 р.

Мирилочки пригадали й добрі справи засівали


Запам’ятай, моя дитино, з юних літ
На все життя, щоб знала як прожити.
Людина для добра приходить в світ
Й покликана завжди добро творити.
А що таке доброта? На що вона схожа? Якими бувають її прояви? Що асоціюється з добром, а що – зі злом? Це та багато чого іншого обговорювали сьогодні працівники дитячої бібліотеки з юними читачами – учнями 2-А класу Широківської школи №1 – під час години спілкування «Раз добром зігріте серце вік не охолоне». Захід проведено в рамка цільової комплексної програми з морально-етичного виховання громади «Бібліотека – територія добра». На дітлахів чекали цікаві ігри та інсценівки, різноманітні запитання та завдання. Всі разом спробували наповнити Торбинку Доброти гарними вчинками та добрими справами, а також пригадали мирилочки, які допомагають відновити зруйновану дружбу. Наприкінці заходу юних книголюбів чекав перегляд найдобрішого мультфільму в світі «Капітошка».













вівторок, 25 лютого 2020 р.

Відсвяткували Масляну


З 24 лютого по 1 березня українці святкують Масляну – традиційне слов'янське свято, що символізує проводи зими та зустріч весни.
25 лютого веселі гуляння «Масляна седмиця кличе веселиться» відбулися і у Благодатному. Захід організовано спільними зусиллями завідувача Благодатнівською СБФ Тетяни Ярмоліч та завідувача Благодатнівським СКФ Ірини Рожко в рамках короткострокового проекту «Бібліотека проти самотності». Веселі конкурси і забави, гарний настрій, пригощання млинцями, сміх і радість! І діти, і дорослі були дуже активними та отримали купу призів, гарний настрій, заряд бадьорості й масу позитивних емоцій!
















Один з двадцяти семи…



Ним був Леонтій Никанорович Карпиш.
Лише 27 бійців залишалося в тому штрафбаті, за штатним розписом якого при формуванні було рівно 1000. Серед них і він – бравий, статний хлопець, випускник середньої школи з відмінними знаннями точних наук, претендент на вступ до військового училища…
Призваний до лав радянської армії наступного дня після випускного – 23 червня 1941 року. На фронт потрапив після навчання в артилерійському училищі в травні 1942 року в званні лейтенанта…
В штрафбаті опинився при спробі «вижити» після тяжкого розгрому їхнього артилерійського батальйону…
Про всі поневіряння нашого земляка, його перебування в «штрафниках» та подальшу долю по закінченню війни розповіли сьогодні працівники Широківської публічної бібліотеки учням філії МЦППВ. Година пізнання історії краю «В серцях і книгах пам'ять про війну» була приурочена до річниці  визволення селища Широке від нацистських окупантів. А основою заходу став матеріал нашого місцевого краєзнавця Павла Коломойця.
Пам’ятаємо та пишаємося нашими героями!






понеділок, 24 лютого 2020 р.

Фестиваль української пісні


З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Благодатнівській школі традиційно пройшов фестиваль української пісні «Заспіваймо українською». До заходу приєдналася і завідувач Благодатнівською сільською бібліотекою-філією. Вона долучила присутніх до серйозної розмови на тему, визначену словами Ліни Костенко, «Нації вмирають не від інфарктів, спочатку їм відбирає мову». Захід пройшов на найвищому рівні завдяки майстерності в організації вчителя Тетяни Володимирівни Гавриш.