середа, 16 травня 2018 р.

«Європейські пам'ятники архітектури та історії»



       Кожна країна світу красива по-своєму, сповнена пам’яток і популярних туристичних місць. Європа особливо багата цими «радощами», так як в кожній європейській державі є архітектурні шедеври з тисячолітньою історією, чия таємнича поява на землі досі не розгадана.
До Дня Європи бібліотекарі Широківської публічної бібліотеки підготували відеоквест «Європейські пам'ятники архітектури та історії». Відвідувачі Інтернет-центру здійснили невеличку квест-мандрівку деякими європейськими країнами. Вони віртуально відвідали Великобританію та її столицю – Лондон зі старовинними замками та фортецями, відомим на весь світ Біг-Бенгом. Побували в Бельгії на площі Брюсселя – розкішному «Гран Пласі»; а в Італії прогулялися славнозвісним містом-музеєм Венецією, де, навіть, реалісти стають романтиками. А яка ж Європа без Ейфелевої вежі, Тріумфальної арки, Діснейленду та Лувру! Це лише мала частка  найпопулярніших місць французської столиці – Парижу.
                Пам’яток в Європі так багато, що не вистачить часу, щоб описати у всій красі кожну з них. Мандрівка закінчилася оглядом літератури «Незвідана Європа».
Віртуально мандруючи по Європі, або знайомлячись з книгами та публікаціями в періодичних виданнях  про  європейські країни, ми долучаємось до їхньої культури та традицій, пізнаваємо незвідане та прекрасне.



понеділок, 14 травня 2018 р.

«Європейський літературний BEST»



          До дня Європи бібліотекарі Широківської публічної бібліотеки підготували виставку хіт-парад «Європейський літературний BEST». На виставці представлені твори письменників різних країн Європи, як сучасників, так і класиків зарубіжної літератури, твори яких випробуванні часом та перекладені різними мовами світу, зокрема, і українською.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки і пізнати європейську літературу, яка є відображенням життя та традицій своєї певної країни. Відкривайте для себе нові імена та да долучайтесь до європейської культури.


понеділок, 7 травня 2018 р.

"Кіно вихідного дня"



Ярослав Гашек… Коли чуєш це прізвище, в уяві постає дивакуватий солдат Швейк – головний герой відомого далеко за межами Чехії та единого його роману «Пригоди бравого вояка Швейка» (хоча перу Я.Гашека  належить ще, майже, півтори тисячі оповідань та фейлетонів).
До 135-ї річниці від дня народження письменника в Інтернет-центрі Широківської публічної бібліотеки демонструвався художній фільм «Бравый солдат Швейк». Молодь не тільки переглянула фільм та посміялася над дотепними жартами Швейка – носія народного гумору, який зазнає безліч комічних пригод, – а й ознайомилася з друкованим виданням автора «Пригоди бравого вояка Швейка», який так і не був закінчений, але приніс Ярославу Гашеку світову славу.


пʼятниця, 4 травня 2018 р.

«Величний подвиг в ім`я людства – житиме в наших серцях»



          ХХ століття… Воно закарбувалось в історію людства проривом у космічні простори, геніальними відкриттями і новітніми технологіями… А ще…  Найдовшою і найжорстокішою Другою Світовою війною, в яку було втягнуто 67 держав і 80% населення земної кулі.
До Дня пам`яті і примирення та Дня Перемоги фахівці Широківської публічної бібліотеки спільно з бібліотекарем філії МЦППК підготували урок-реквієм «Величний подвиг в ім`я людства – житиме в наших серцях».
Для України Друга Світова війна стала національною трагедією. З перших днів війни майже 42 мільйони українців опинилися у вирії пекельних  подій, а її територія перетворилась у фронтову смугу, на якій місяцями точились важкі бої. За роки війни в Україні загинув кожен п`ятий її громадянин. Під час заходу звучали вірші та пісні про Другу Світову війну, демонструвалася документальна кінохроніка воєнних років.
Все далі відходять в історію жорстокі битви та події Другої Світової. Все менше залишається ветеранів, але залишається пам'ять... Вона нетлінна… Вона  вічна... Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, які демонструвалися на фотовиставці «Незабутній – 45-й».
Вогонь пам'яті вищий за усі обеліски, бо то – вогонь Серця. Минуть століття, приходитимуть у світ все нові й нові покоління, але ніколи не забудеться подвиг нашого багатостраждального народу, який зробив величезний внесок у Перемогу. Колись, одразу по війні, у визволених селах, вогонь бережно несли від хати до хати, щоб зігрітися самим і зігріти інших, так і свічка пам`яті, запалена на початку заходу, вселяє віру в мир та спокій на планеті.