вівторок, 27 вересня 2016 р.

«Богдан Ступка: королі, гетьмани, генерали…»

Одні називали його «генієм», другі – «великим», а він віджартовувався: «1 метр 78 сантиметрів». Він зіграв безліч чудових ролей, у його фільмографії є картини найрізноманітніших жанрів, він близький всім і кожному. Ще за життя цього видатного майстра визнали національним героєм України, він став символом своєї країни, а тому навіть після смерті пам'ять про нього жива в серцях мільйонів людей.
До 75-річчя з дня народження великого українського актора  Богдана Ступки працівники Широківської районної бібліотеки провели  кіновечір  «Богдан Ступка: королі, гетьмани, генерали…». Учні третього курсу МЦППВ, які були присутні на заході, не тільки познайомилися з життям та творчістю Богдана Сильвестровича, а й переглянули  документальний фільм «Остання легенда», присвячений пам`яті актора, уривки з фільмів, в яких знімався Ступка: «Платон Ангел», «Огни притона», «Дом», «Тарас Бульба», «Свои», «Огнем и мечем».
«Творчість – це самотність бігуна на довгій дистанції», – любив повторювати Богдан Сильвестрович. Він і сам був одиноким бігуном в українському художньому просторі. Глядачі захоплюються і захоплюватимуться його Миколою Задорожним, Річардом III, Королем Ліром, царем Едіпом, Зигмундом Фрейдом, Фаустом і Мефістофелем, Тарасом Бульбою і, звісно, найколоритнішим – Тев'є-молочником.
Наприкінці заходу присутня молодь мала змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Перед дверима безсмертя».

Шекспір сказав: «Світ – театр і ми всі в ньому актори». Сковорода ще доповнив: «І кожен грає ту роль, на яку його поставили». «Я думаю – це правильно.», – доповнив Богдан Ступка.




Священний храм - бібліотека...

Стоїть бібліотека  на землі – вища і святіша від усіх богів. І це не просто храм науки і душі – це наша історія. Бібліотека ассирійського царя Ашшурбаніпала в Ніневії; Олександрійська бібліотека, фонд якої складав близько 700 тис. рукописних книг; Пергамська бібліотека, що спеціалізувалася переважно на медичній літературі… Вони були культурними та науковими центрами античності. На Русі такою бібліотекою була книгозбірня Ярослава Мудрого – одна з найвідоміших та найзагадковіших бібліотек світу, про яку написано так багато, але до сьогоднішнього дня її не знайдено. А сьогодні, в епоху новітніх інформаційних технологій, зявляються нові бібліотеки – електронні. Для сучасного покоління молоді вони є значно доступнішими та зручнішими у використанні.
Бібліокруїзом «Від глиняної таблички – до електронного видання» працівники Широківської районної бібліотеки розпочали бібліотечний тиждень,  приурочений до Всеукраїнського Дня бібліотек. Молодь селища, яка завітала на захід, познайомилася з історією розвитку бібліотек та бібліотечної справи в Україні і світі. Переглянувши документальні відео «20 найкращих бібліотек світу», «Незвичайні будівлі бібліотек світу», «Бібліотеки України», молодь «побувала» в Колумбійській бібліотеці, яка знаходиться  у джунглях; в публічній бібліотеці Канзасу, фасад якої – книжкова полиця; в Національній бібліотеці Білорусії; Національній бібліотеці України ім. В.Вернацького; Національній парламентській бібліотеці; Національній історичній бібліотеці України та в багатьох інших бібліотечних установах світу й України. Завершився захід знайомством з переглядом літератури «Книжковий фуршет» та матеріалами тематичної виставки «Книготрон».




     

середа, 21 вересня 2016 р.

«М.Грушевський – політик, історик, археолог…»

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і громадської діяльності останніх двох століть належить Михайло Сергійович Грушевський – вчений  світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю та універсальністю. До 150-річчя з дня народження «великого українця» працівники Широківської районної бібліотеки для учнів другого курсу МЦППВ підготували вечір-портрет «М.Грушевський – політик, історик, археолог…».
Перша частина вечора знайомила присутніх з Грушевським-істориком та його фундаментальною працею «Історія України–Руси», яка принесла йому світову славу та визнання. Друга частина розповідала про політичну та  громадську діяльність Михайла Сергійовича, знайомила з тим періодом його життя, коли він був на посаді Голови Української Центральної Ради.    
Захід закінчився презентацією книжкової виставки «Великий син українського народу» та бібліографічним оглядом матеріалів представлених на ній.










вівторок, 6 вересня 2016 р.

«Талант щедрого серця»

27 серпня до 160-річчя з дня народження Івана Франка – видатного поета-прозаїка, драматурга, фольклориста, літературознавця, мовознавця, філософа, журналіста, перекладача та педагога – в приміщенні Миролюбівської сільської бібліотеки для дітей молодшого та середнього шкільного віку проведена поетична година «Талант щедрого серця». Під час заходу присутні з великим задоволенням ділилися своїми знаннями творчості Івана Яковича, декламуючи його вірші, та уважно слухали ведучих, які своїм виступом знайомили гостей з життєвим і творчим шляхом поета. Наприкінці зустрічі завідувач бібліотекою разом з активом книгозбірні розіграли по ролях для присутніх казочку «Лисичка-кума». Також учасники заходу мали змогу ознайомитися з творчістю автора, переглянувши тематичну виставку «Літературне життя І.Франка». А бібліографічний список літератури «Великий каменяр» знайомив усіх бажаючих з літературною спадщиною Івана Яковича та книгами про нього, які є у фонді сільської бібліотеки.