вівторок, 24 листопада 2015 р.

«Ти кажеш не було голодомору?
                                                                                       І не було голодного села?
                                                                                     А бачив ти в селі пусту комору,
                                                                                       З якої зерна вимели до тла?»
Віршем Дмитра Білоуса було розпочато вечір-сповідь «Блукало лихо на українській землі», проведений в читальній залі Широківської районної бібліотеки для учнів МЦППК до дня пам’яті жертв  Голодомору та Сталінських репресій.
Пам`ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни, і перемоги, і поразки, і радість, і горе. Дуже багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючими є сторінки – історичні, документальні чи художні, – де смертельним шрифтом викарбовано слова: голод, голодомор.
Українські поети і прозаїки стали першими літописцями Голодомору, намагаючись осмислити цю катастрофу у слові – ще від часів, коли над правдою про Голодомор тяжів «культ мовчання». З плином часу з’являлися нові твори, нове осмислення фактів і наслідків штучного голоду. Художня правда про Голодомор почасти замінила історію. Так, Улас Самчук одним з перших звернувся до теми «голодомору» у своєму романі «Марія», а роман Василя Барки «Жовтий князь» фахівці вважають чи не найкращим і найбагатограннішим із усіх відомих творів про цю трагедію. Він не тільки наповнив роман промовистими фактами, а й  зобразив той невидимий, але присутній повсюдно страх, який опанував зморених голодом людей.
Уривки з цих та інших творів українських письменників і поетів (Є.Гуцало «Голодомор», А.Дімаров «Тридцяті», М.Руденко «Хрест», П.Тичина «Загупало у двері…», Є.Маланюк «Року Божого 1933») звучали під час заходу.

Молодь також мала змогу переглянути документальний фільм «Голодомор в Україні: свідчення очевидців» та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Чорний птах гіркої пам’яті». А наприкінці заходу присутні долучилися до щорічної акції «Запали свічку», яка традиційно проходить в день вшанування пам’яті жертв Голодомору, запалили свічку та вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання. 




четвер, 19 листопада 2015 р.

Планування 2016 та звітність 2015 року: зберігаємо традиції, впроваджуємо новації

18 листопада 2015 року в приміщенні РКЗ «Широківська районна бібліотека» пройшла щорічна нарада по плануванню для завідуючих сільськими бібліотеками.
Нараду відкрила директор районної бібліотеки Лілія Володимирівна Бондарчук. Вона підвела перші підсумки роботи за 2015 рік і розповіла про основні завдання та планування роботи бібліотек району на 2016 рік; наголосила на основних датах, які відзначатимуться наступного року на державному рівні. Також директор звернула увагу завідуючих сільськими бібліотеками на необхідність підтримання іміджу сучасної бібліотеки та подальшу перспективу розвитку бібліотечної справи в сільській місцевості.
Заступник директора по роботі з дітьми Наталя Миколаївна Дорохіна  виступила перед присутніми з методичними рекомендаціями щодо роботи з читачами-дітьми та презентувала нову цільову комплексну програму на допомогу патріотичному вихованню та популяризації краєзнавства серед дітей на 2016-2017 роки «Мій рідний край, моя земля, моя історія жива…».
Також присутнім були вручені подяки переможцям обласних конкурсів:  конкурс на кращий читацький відгук на книги про Другу світову війну «Війна пройшла по долям…», конкурс буктрейлерів «Дивись і читай», сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». 
Завідувач методико-бібліографічним відділом Тетяна Вікторівна Ільчишина наголосила колегам  про підготовку до здачі  текстового та статистичного звітів, зупинилась на основних пунктах програми діяльності сільської бібліотеки, а також зачитала графік здачі статистичних звітів за 2015 рік  та планів на 2016 рік бібліотекарями району.
Крім того, методист презентувала присутнім цільову комплексну програму з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці в Україні живу…» на 2016-2017 роки, розповіла про основні напрямки планування заходів стосовно її виконання.
Ольга Іванівна Бондаренко – бібліотекар по каталогам – у своєму виступі звернула увагу колег на  порядок обліку нових надходжень, вилучення зношеної літератури, ведення обліку книг бібліотечного фонду.
Також цього дня колеги мали змогу отримати консультації від працівників структурних підрозділів районної бібліотеки на місцях та ознайомитися з різноманітними методичними матеріалами, представленими на тематичній виставці «Швидка бібліотечна допомога».