понеділок, 29 березня 2021 р.

«Зруйнуємо природу – загинемо самі»

 

«Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину» (М.Пришвін)

26 березня в рамках національно-екологічного проекту «Пам`ятає про нас  Україна і не забуде ще сотню віків» завідувач Дачнівською СБФ  провела для дітей екологічний бумеранг «Зруйнуємо природу – загинемо самі».  Бібліотекар розповіла дітям про екологічні проблеми навколишнього середовища, як зберегти природу та не допустити до екологічного лиха. Захід мав пізнавальний характер, він допоміг дітям дізнатися  про різноманітні явища природи: воду, тварини, рослини, Червону книгу України, про лікарські рослини та їх цілющі властивості. Також присутні взяли активну участь у тест-грі та написали на пелюстках квіточок, що вони вважають за потрібне зробити для свого села, щоб покращити благоустрій: насадити дерева, квітники, прибрати  смітники і т.д. Наприкінці заходу бібліотекар закликала присутніх оберігати природу, жити у злагоді з навколишнім світом, щоб зрозуміти, що усі ми мешканці планети Земля дуже потрібні один одному.

Доповненням до заходу стала тематична полиця «Рятуючи природу – рятуємо себе».









 

На гостини до бібліотеки

Новокурська сільська бібліотека-філія виступає посередником у спілкуванні між владою і громадою. Так, 26 березня на базі книгозбірні проводився прийом мешканців села Новокурське спеціалістами Шестірнянського старостинського округу. А доки дорослі вирішували свої нагальні питання, малеча залюбки провела час в розважальному куточку бібліотеки «Читаю і малюю – ніколи не сумую», де можна було погратися іграшками, погортати книжечку, приміряти на себе образ казкового героя.

Прийом буде проводитися раз у 2 неділі. Тож, у кого є невирішені питання, але немає на кого залишити дітей – сміливо приходьте з ними до бібліотеки. Сумувати вони точно не будуть!





 

пʼятниця, 26 березня 2021 р.

«Літературні герої в бібліотеці!»

В рамках Тижня книги в Новокурській сільській бібліотеці-філії для маленьких користувачів був проведений бібліо-перфоменс «Літературні герої в бібліотеці!». До них в гості прилетіла в ступі вредненька Баба Яга (зав. Новокурським СКФ Петренко Даша), яка шукала  дерев'яного хлопчика Буратіно, щоб його вкрасти, бо він хотів розповісти дітям про її витівки. Також до книгозбірні завітала Королева Книг, що спасла бідну книжечку від дівчинки, яка ображала її, рвала, бруднила, а потім геть забула про неї. Книжечка була засмучена і хвора, тож добре, що вчасно нагодився лікар Айболит і вилікував її. А далі дітлахи відгадували загадки, брали участь у бліц турнірі, співали й танцювали, розважалися. Як завжди було весело та гамірно.












 

 

«В.Чемерис – письменник багатогранного таланту»

Валентин Чемерис – автор гуморесок, новел, оповідань, публіцистичних та історичних творів, належить до унікальних особистостей в українській літературі. Тож, сьогодні,  26 березня,  в Благодатнівській сільській бібліотеці-філії в рамках регіональної кампанії «Це я, званий Чемерисом» було проведено літературний портрет «В.Чемерис – письменник багатогранного таланту». На захід завітали учні сьомого класу Благодатнівської школи разом з вчителем української мови Оксаною Григорівною Пузін, обєднавши урок позакласного читання з бібліотечним заходом. Школярі ознайомилися з життєвим і творчим шляхом видатного письменника, бібліографічним оглядом літератури «Багатогранна творчість Валентина Чемериса», книжковою виставкою «Будь сучасним, читай українське!», переглянули буктрейлер до повісті В.Чемериса «Вітька+Галя або Повість про перше кохання»,  активно обговорили твір «Аравійська пустеля», взяли участь у вікторині та зачитали наперед підготовлені анотації до твору.

Захід пройшов творчо, присутнім особливо припав  до душі вислів В.Чемериса «Життя вимірюється не кількістю прожитих років, а тим, що встиг зробити, який слід залишив на землі, скільки добра подарував людям».









 

Ляльковий театр в бібліотеці

Напередодні Міжнародного дня театру працівники дитячої бібліотеки запропонували юним читайликам спробувати себе в ролі акторів лялькового театру.

Здебільшого актори, які керують ляльками, сховані або замасковані від глядача, однак останнім часом набув поширення театр ляльок «вживу» – коли глядачі здатні побачити, як відбувається процес керування ляльками. Тож, дітлахи мали змогу спробувати свої сили в обох процесах за бажанням.









«Послухайте симфонію весни»

Йде весна-красна в зеленій хустинці.

Несе весна-красна в хустинці гостинці:

Ягнятам – травицю, гусятам – водицю,

Качатам – ряску, а малятам – ласку.

– Доброго ранку! – травам росистим,

– Доброго ранку! – квітам барвистим,

– Доброго ранку! – сонечку ясному,

Людям усім та усьому прекрасному!

А разом з весною до дитячої бібліотеки завітали учні 3-Б класу Широківської школи №1 ЗСО. Працівники книгозбірні підготували для них цікаву пізнавальну інформхвилинку «Послухайте симфонію весни». Під час заходу дітлахи дізналися багато нового про пори року, навчилися закликати весну, зустрічати перелітних пташок, які скоро вже почнуть повертатися додому з теплих країв, повідгадували відео-загадки та поспівали разом весняних пісень.







четвер, 25 березня 2021 р.

«Подорожуй сторінками книги»

25 березня на екскурсію «Подорожуй сторінками книги» до Благодатнівської книгозбірні завітали учні першого класу Благодатнівської школи. Мета екскурсії полягала в розвитку інтересу у дітей до читання, бажання слухати, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати у малечі бажання стати активними читачами бібліотеки. 

Діти ознайомилися з фондом дитячої літератури, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини «Казка в гості поспішає», «Птахи нашого краю» та ін. А ще створили власними руками весняну галявину квітів! Під кінець заходу першокласники подарували бібліотеці власні малюнки улюблених казкових героїв, які відразу знайшли своє місце в куточку творчості юних читачів та вибрали собі книжечки до смаку, щоб почитати на весняних канікулах.










Ляльковий театр в бібліотеці

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триває...

Дуже люблять малюки (Шестірнянської СБФ)

Слухать аудіоказки,

А іще театр ляльковий подивитися,

Тому в бібліотеці це може пригодитися!

І сьогодні залюбки

Другий клас слухав казки,

Бо удома, кожний скаже,

Театр ляльковий не покажуть!

А ось тут, дивіться:

Ведмедик, жабка, киця

І справжній довгий ланцюжок –

Ляльок із казки «Колобок»!

Прослухали казочку, подивились мультик,

Прочитали книжечки, отримали кульки...

Ілюстрацію до казки читайлики лишили

І про зустріч в книгозбірні дякували щиро!