понеділок, 4 грудня 2017 р.

«16 днів проти насилля»



Мій улюблений світ – це не казка
А реальність життя…»
             В рамках Всеукраїнської Акції  «16 днів проти насилля» в читальній залі Широківської районної бібліотеки оформлено перегляд літератури «Юридична шпаргалка».
Кожен у своєму житті, хоч раз, стикався з насильством та байдужістю. Щоб захистити себе і не потрапити в складну ситуацію, потрібно знати не тільки правила етикету поводження в суспільстві, а й закони. Сьогодні знання своїх прав та свобод є складовою частиною нашого життя, адже воно інколи подає нам такі уроки, що ми волею-неволею починаємо відстоювати свої права, без яких ми – ніхто.
Правова література, яка розміщена на виставці, допоможе захистити себе та своїх рідних. Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жертв насилля. Література з психології, що нею доповнена виставка, стане в нагоді кожному громадянину нашого суспільства.


«Япона-паті»



І знову до бібліотеки завітали незвичайні гості. Аж із самої далекої Країни Сонця, Що Сходить… Вони «довго летіли літаком, а потім довго їхали на іномарці, яка називається «Запорожець» (передано дослівно), щоб побувати на черговому засіданні жіночого клубу «Берегиня». Вечірка в стилі «Япона-паті» була присвячена японським звичаям, традиціям і проведена в рамках заходів щодо відзначення Року Японії в Україні.
А розпочалася вечірка з чайної церемонії (Тя-ною). Адже добре відомо, що ніде в світі чай не має такого символічного значення в життя людини, як в Японії. Під час Тя-ною берегиньки мали змогу посмакувати запашними чорним та зеленим чаєм з тістечками.
Після чаювання присутні поринули у світ японської культури, вивчаючи та розгадуючи глибинний зміст  прислів’їв, приказок та хокку (віршів).
А наостанок якраз і зустрілися з почесними гостями – «двома найкращими представниками» (передано дослівно) Японії – жінкою-дипломатом та її перекладачем.
Засідання пройшло весело та цікаво в теплій, дружній атмосфері.




«16 днів проти насильства»



            Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.  Основним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. 
         Широківська районна бібліотека розробила ряд заходів, метою яких є популяризація як художньої, так і документальної літератури про насильство.  Цього дня в читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація виставки-огляду «Насильство над жінкою в світовій класиці». Увазі відвідувачів бібліотеки було запропоновано переглянути твори відомих класиків української і зарубіжної літератури, в яких вони змальовують важке життя жінки. Згадаймо Тараса Шевченка і його «Катерину», Мавку з «Лісової пісні» Лесі Українки, головну героїню роману Панаса Мирного «Повія», родину Броуді із роману А.Кроніна «Замок Броуді» та багато інших героїнь.   
              Свідомість цих нещасних жінок доволі проста: вони неосвічені, страждання сприймають як фатум, якому неможливо протистояти, не знають про свої права, а їхні мрії про майбутнє не відзначаються особливим польотом фантазії. Вони тільки й спроможні сподіватися, що в наступному епізоді їм пощастить.